НОВИНИ

Владу Львівщини попередили про недопустимість проросійських провокацій

Львівська крайова організація Народного Руху України провела у п'ятницю, 6 травня, попереджувальну акцію проти провокацій 9 травня. Про це кореспонденту Тижня повідомив голова фракції НРУ у Львівській облраді Андрій Корнат.

За його словами, в акції взяли участь близько 60 осіб.

«Це є попереджувальна акція у формі пікету під станами облдержадміністрації, управління внутрішніх справ та прокуратури в області. Почергово пройшли ці об’єкти та висловили своє ставлення до всього, що відбувається з червоними прапорами в Україні, а також цією опінією, яка піднялася в ЗМІ щодо провокацій, які мають відбутися у Львові за участі екстремістських організацій «Родіна та «Русскоє єдінство» з Криму і Одеси», – зазначив він.

Під час акції жодних провокацій не було.

«Перед акцією фракція зустрічалася з керівником кожної з цих установ і висловили свою позицію – у випадку вивішування прапорів чи нефахових управлінських дій правоохоронних органів, ми будемо вживати заходів в межах своїх депутатських повноважень та громадянських прав», – додав він.

Зокрема, фракція може порушувати питання угоди оренди з відповідними установами, які вивісять червоні прапори.

Проте депутати не заперечують проти вивішування червоних прапорів на приватних будинках чи помешканнях львів’янами.

«Цією акцією ми попередили, що у випадку якщо наші вимоги не будуть виконані, ми залишаємо за собою право прийти під стіни відповідних органів 9 травня», – зазначив Корнат.

Водночас у прес-службі УМВС у Львівській області повідомляють, що на попереджувальну акцію не застосовували засоби посиленої охорони.

«Ми забезпечували охорону громадського порядку, проте застосовувати посилену охорону – не було потреби», – заявив у коментарі Тижню керівник прес-служби УМВС у Львівській області.

Нагадаємо, 4 травня, губернатор Львівщини Михайло Цимбалюк заявляв, що 9 травня над будівлею Львівської облдержадміністрації разом із державним прапором вивісять червоний прапор, якщо президент Віктор Янукович підпише закон, згідно з яким вводиться використання прапора Перемоги цього дня.

Пізніше він повідомив, що День перемоги на Львівщині відзначатимуть під державними синьо-жовтими прапорами.

21 квітня Верховна Рада прийняла закон про вивішування на День Перемоги червоних прапорів поруч з державними. Янукович пообіцяв, що під час святкових заходів до Дня Перемоги підпише закон про використання червоного прапора.

Лише державні прапори 9 травня вивісять також у Чернівецькій області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.