НОВИНИ

РФ не пускає Фейгіна в СІЗО до політв'язня Сущенка

За словами захисника, через недопуск підвисає питання про побачення журналіста з сім'єю.

Громадський захисник незаконно засудженого у Росії українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін заявив, що двічі не зміг потрапити до політв'язня. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

"Отже, тільки що мене не пустили до Романа Сущенка, хоча я був першим у черзі, під приводом, що вирок набув чинності, а я будучи захисником по ст.49 КПК не можу відвідувати тепер Сущенка. Саме для цього і позбавляли мене статусу, щоб почати тиснути на Романа у в'язниці", - зауважив він.

 

За його словами, влада РФ зобов'язана пускати його до Сущенка, оскільки захисник є представником українця в ЄСПЛ, і як засудженого може його відвідувати згідно зі ст. 6, 34 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, ст. 46, ч.1 ст. 48, ч.2 ст. 45, ч.4 ст. 15, ч.1 ст. 17 Конституції РФ, частиною 3 ст. 47 КПК РФ.

 

"Незважаючи ні на що, у Романа Сущенка є незалежний адвокат і проблему мого недопуску ми, так чи інакше, вирішимо", – запевнив він.

 

Водночас він відзначив, що через недопуск до Сущенка в СІЗО "Лефортово" підвисає питання про побачення журналіста з сім'єю.

 

"Є лише усна домовленість з в'язницею про це, ніяких паперів про дату і час немає. А в понеділок Романа Сущенка вже можуть відправити на етап", - наголосив він.

 

Як повідомлялося, незаконно засуджений РФ український журналіст Роман Сущенко отримав право на шість телефонних дзвінків і побачення з рідними до етапування з СІЗО Лефортово. Водночас громадський захисник Марк Фейгін повідомив, що, ймовірно, етапування журналіста затягнеться на 2-3 тижні. 

 

Нагадаємо, 4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку - він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. Своєю чергою, журналіст заявив, що розраховує на обмін та пообіцяв родині що обов’язково повернеться. 

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.