НОВИНИ

Генсек НАТО заявив, що Альянс планує поліпшити відносини з Росією

Столтенберг додав, що стратегію у відносинах НАТО з РФ визначає "стримування і діалог".

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що НАТО хоче поліпшити відносини з Москвою, зазначивши, що Альянс ніколи не втручався в демократичні або політичні процеси в РФ. Про це він заявив в інтерв'ю ВВС.

 

Столтенберг наголосив, що "Росія – наш сусід, ми хочемо поліпшити наші відносини".

 

"Ми поважаємо Росію, але шкода, що вона дозволяє собі такі агресивні дії стосовно сусідів, як в Україні", – наголосив генсек НАТО.

 

За його словами, після закінчення холодної війни "ми були свідками все більшого і більшого поліпшення відносин НАТО з Росією".

 

"І мені здається, такий варіант досі можливий – навіть незважаючи на те, що зараз наші відносини непрості. Росія нікуди не зникне, а НАТО не хоче нової холодної війни і нової гонки озброєнь. Так що ми виступаємо за політичний діалог", – підкреслив він.

 

Крім того, Столтенберг додав, що стратегію у відносинах НАТО з РФ визначає "стримування і діалог".

 

Він також додав, що в Росії багато сучасного озброєння і останнім часом у цю область вкладаються значні кошти.

 

"Для нас це те, що визначає нашу стратегію у відносинах з Росією - стримування і діалог. Нам необхідно мати надійні засоби стримування - для того, щоб запобігти конфлікту, а не для того, щоб його спровокувати. Якщо на одного з членів альянсу нападуть, за нього заступляться всі інші", – підсумував Столтенберг.

 

Нагадаємо, 2 жовтня генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг висловив стурбованість тим, що Росія не дотримується зобов’язань за Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty, INF). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.