НОВИНИ

В Укроборонпромі пропонують змінити радянські стандарти ОПК

Пропонується скасувати застарілі, неактуальні у сучасних умовах вимоги часів СРСР, передбачені цими документами.
В Державному концерні "Укроборонпром" пропонують змінити радянські стандарти в оборонно-промисловому комплексі. Про це повідомила прес-служба  у вівторок, 2 жовтня.
 
 
Зазначається,що генеральний директор ДК "Укроборонпром" Павло Букін здійснив робочу поїздку до ДП "Науково-виробничий комплекс "Фотоприлад", в результаті чого було визначено низку завдань, які необхідно ініціювати для оптимізації діяльності підприємств галузі.
 
 
"Прийнято рішення ініціювати зміни до генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні. На думку Павла Букіна, ця галузева угода не забезпечує передбачені у ній механізми і суперечить ринковим законам, зокрема, штучно обмежує рівень зарплати фахівців", - йдеться у повідомленні.
 
 
Окрім того, Концерну доручено утворити робочу групу із залученням представників Міноборони та фахівців із стандартизації з метою удосконалення системи виконання ДОЗ. Ідеться про необхідність внесення змін до чинних державних стандартів. Їхня мета – спростити процес виробництва і прийомки військової техніки, а також зменшити витрати і скоротити відповідні терміни.
 
 
Пропонується скасувати застарілі, неактуальні у сучасних умовах вимоги часів СРСР, передбачені цими документами.
 
 
"Приміром, чинні стандарти вимагають від військової техніки забезпечити вимоги радіаційної стійкості. В Україні не існує відповідних технічних умов для таких випробувань. Аби їх здійснити, український виробник мав би вдатися до послуг відповідного закладу у Казахстані", - зазначили в Укроборонпромі.
 
 
Іншими надмірними вимогами є забезпечення роботи приладу в умовах температури до -50С, якої не існує в українській природі, а також – повну функціональність в умовах розрідженого середовища, тощо.
 
 
Окрім того, робочій групі доручено разом з Міноборони ініціювати створення єдиного конкурентного середовища для українських і іноземних виробників. Адже наразі при закупівлі продукції іноземних поставщиків, умови до них встановлюють нижчі, аніж до українських.
 
Нагадаємо, 22 серпня стало відомо, що підприємство Держконцерну "Укроборонпром" розробило низку новітніх систем для значного підвищення ефективності дії української артилерії, які дозволяють у рази підвищити точність та ефективність вогню.
 
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.