НОВИНИ

Україна та Британія домовилися щодо спільної боротьби проти гібридних загроз РФ

Аваков також анонсував підписання меморандуму між країнами.

Міністра внутрішніх справ України Арсен Аваков провів зустріч із міністром з питань безпеки Великої Британії Беном Воллесом, у ході якої вони домовилися щодо спільної боротьби проти гібридних загроз з боку Росії. Про це повідомляє прес-служба МВС.

 

Так, Аваков наголосив, що російська агресія– це не лише прямі військові дії, а й активна гібридна війна, дії спецслужб РФ та їхній вплив на кримінальну ситуації для її дестабілізації.

 

"Кримінальні авторитети користуються ліберальністю наших законів, «осідають» тут на місяці і ведуть судові баталії, аби отримати громадянство. По нашим даним, за 60% крадіжок авто і пограбуваннями квартир стоять "злодії у законі". Більшість із них на постійному зв’язку зі спецслужбами РФ. Окрім кримінальних завдань, вони виконують інші політичні замовлення. Наприклад, фінансують діяльність деяких депутатів, аби вони не підтримували радикальні закони уряду спрямовані на посилення боротьби з організованою злочинністю", – наголосив він.

 

Водночас глава МЗС додав, що "злодії в законі" можуть вести свою кримінальну діяльність на території України, а потім за "брудні гроші" жити в Європі.

 

Крім того, сторони обговорили спільний план боротьби із кіберзагрозами та організованим криміналітетом, які координують спецслужби РФ.

 

"За останній рік спеціальні агенти Департаменту кіберполіції припинили низку міжнародних атак та шкідливих інфеційних платформ, зокрема вірус Petya та мережа Avalanche, яка щодня інфікувала до півмільйона комп'ютерів по всьому світу. Тут ми активно співпрацювали із нашими міжнародними колегами, зокрема Великою Британією. Найближчим часом між Національною поліцією України та Національним кримінальним агенством Великобританії (NCA) та Національним агентством по боротьбі із кіберзлочинами буде підписано меморандум про поглиблення співпраці та взаємний обмін оперативними даними", – додав очільник МВС.

 

Нагадаємо, 18 вересня віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе обговорила з Державним секретарем у справах оборони Великої Британії Гевіном Вільямсоном питання щодо гібридних загроз з боку Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.