НОВИНИ

Минулого року 4% українців відмовили у шенгенській візі

МЗС України і Європейський союз констатують зменшення кількості відмов українцям у видачі шенгенських віз. Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України.

У четвер у Брюсселі відбулося шосте засідання Спільного візового комітету з реалізації угоди між Україною і ЄС про спрощення оформлення віз.

Згідно з повідомленням, в ході засідання сторони констатували певний прогрес в імплементації угоди про спрощення оформлення віз, про що свідчать статистичні дані щодо оформлення шенгенських віз громадянам України. Так, за даними Єврокомісії:

- Кількість візових відмов зменшилася з 5% у 2009 році до 4% - у 2010 р. (при цьому, помітне істотне зменшення кількості візових відмов окремими державами-членами ЄС в 2010 році у порівнянні з 2009 роком: Іспанією - з 14,7% до 2%, Німеччиною - з 10% до 6%, Грецією - з 10% до 3%);

- Загальна кількість виданих віз збільшилася на 70 тис. в 2010 році;

- Доля багатократних віз перевищила показники минулих років і досягла 27,26%.

В той же час спостерігається ряд порушень положень Угоди окремими дипломатичними і консульськими установами держав-членів ЄС.

За оцінкою української сторони, залишаються надмірними вимоги щодо великої кількості допоміжних документів, які повинні подавати громадяни України для оформлення шенгенських віз. Також  спостерігаються випадки невмотивованого ухилення від видачі багатократних віз терміном дії від одного до п'яти років громадянам з позитивною візовою історією, що призводить до латентного подорожчання вартості візи.

Крім того, як заявляє МЗС, окремими установами держав-членів ЄС створюються штучні обмеження доступу громадян України до консульських установ і перевищення термінів призначення співбесід для подачі візових документів.

У ході зустрічі за наполяганням української сторони делегація ЄС погодилася прискорити роботу щодо складання і узгодження уніфікованого переліку документів, які повинні представлятися громадянами України до консульських установ держав-членів ЄС на території України для оформлення віз. Також були порушені питання надання громадянам України вичерпної інформації про причини відмови в оформленні візи, а також детального роз'яснення порядку оскарження таких рішень.

Нагадаємо, наприкінці квітня президент Віктор Янукович затвердив національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.