НОВИНИ

Скріпаль підтримав анексію Криму і назвав українців "вівцями, яким потрібен пастух"

Британський журналіст описав екс-агента як "російського націоналіста" і фаната "Пєрвого канала".

Колишній розвідник Росії Сєргєй Скріпаль, якого Кремль отруїв нервово-паралітичною речовиною "Новичок" у Солсбері, підтримав анексію Криму та назвав українців "вівцями, яким потрібен хороший пастух". Про це повідомляє британське видання The Guardian з посиланням на книгу журналіста BBC Марка Урбана "Справа Скріпаля. Життя і майже смерть російського шпигуна" (The Skripal Files: The Life and Near Death of a Russian Spy).

 

Як зазначає автор книги, спочатку Скріпаль відмовлявся вірити, що Кремль намагався його вбити. Так, журналіст охарактеризував екс-агента як "російського націоналіста".

 

Водночас Урбан відзначив, що екс-розвідник проводив більшу частину свого дня переглядаючи прокремлівський "Пєврий канал" російського ТБ.

 

У свою чергу, журналіст додав, що Скріпаль підтримує  "кремлівську лінію з багатьох питань", навіть, сидячи в придбаному будинку, придбаному британською розвідкою MI6, особливо щодо складних відносин Москви з Україною.

 

Зокрема, він підтримав захоплення РФ у 2014 році Криму і зневажливо називав українців  "вівцями, яким потрібен хороший пастух".

 

Також екс-працівник ГРУ РФ  відмовився вірити, що російські війська вторглися на Донбас, заявивши, що "якби вони там були, вони швидко дісталися до столиці Києва".

 

Раніше з книги Орбана стало відомо, що британська M16 отримала від  Скріпаля секретну інформацію про корупційні схеми 1990-х років, за участю секретаря Радбезу РФ  і екс-керівника ФСБ Нікалая Патрушева.

 

 Урбан збирав матеріали для книги про шпіонаж після "холодної війни". Так, фрагменти розмови з екс-агентом РФ наведені у книзі Урбана "Справа Скріпаля. Життя і майже смерть російського шпигуна (The Skripal Files: The Life and Near Death of a Russian Spy, - Ред.), яка має вийти друком у вівторок, 2 жовтня, в США. Водночас у книзі немає відповідей про замах на Скріпаля, однак вона описує повну картину життя російського шпигуна та британського інформатора.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.