НОВИНИ

МОЗ вдруге звільнило Амосову з посади ректора НМУ ім. Богомольця

Міністерство запросило екс-ректора ознайомитися з наказами, однак вона так і не з’явилася у відомстві.

Міністерство охорони здоров'я 1 жовтня вдруге звільнило Катерину Амосову з посади ректора Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Про це повідомляє прес-служба відомства.

 

"1 жовтня 2018 року у зв’язку із невиконанням Катериною Амосовою законних вимог Державної аудиторської служби України МОЗ України вдруге розірвало контракт із нею. Це сталося після того, як міністерство поновило екс-керівницю закладу на посаді ректора НМУ на виконання рішення Печерського суду міста Києва", – йдеться в повідомленні.

 

У МОЗ зазначили, що Держфінінспекція у березні 2016 року провела ревізію фінансово-господарської діяльності НМУ ім. О.О. Богомольця за період з 1 жовтня 2012 року по 1 грудня 2015.

 

"Перевірка виявила низку грубих порушень, після чого Держфінінспекція України зобов’язала керівництво НМУ усунути їх. Однак вимоги були виконані Катериною Амосовою не в повному обсязі, незважаючи на те, що університет протягом двох останніх років повідомляв листами про вжиття необхідних заходів. Загальна сума збитків, нанесених державі через невиконання вимог Держфінінспекції ректоркою НМУ, складає понад 3 млн грн", – наголошується в повідомленні.

 

У відомстві підкреслили, що станом на 1 жовтня 2018 року повністю не усунуто порушення за 12 пунктами акту ревізійної перевірки – на суму близько 2 млн грн. 

 

"Держаудитслужба повідомила МОЗ України, що у червні 2018 року вона звернулася до Генеральної прокуратури України щодо забезпечення кримінального провадження. Прокуратура міста Києва об’єднала два кримінальних провадження за фактом розкрадання та нецільового використання бюджетних коштів керівниками адміністрації НМУ ім. О.О. Богомольця. Триває досудове розслідування", – заявили в МОЗ.

 

Крім того, міністерство запросило екс-ректора ознайомитися з наказами, однак вона так і не з’явилася у відомстві.

 

Нагадаємо, 20 лютого Міністерство охорони здоров'я України відсторонило від роботи ректора Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (Київ) Катерину Амосову. Однак 2 березня стало відомо, що адміністративний суд Києва поновив на її посаді ректора.

 

2 квітня Міністерство охорони здоров'я України розпорядилося звільнити ректора Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (Київ) Катерину Амосову.

 

20 вересня Печерський районний суд Києва скасував, визнавши незаконним, наказ міністерства охорони здоров'я про звільнення Катерини Амосової з посади ректорки Національного медуніверситету ім. Богомольця і поновив її на роботі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.