НОВИНИ

У Литві розпочалися військові навчання за участі України

У маневрах візьмуть участь понад 300 учасників з восьми країн.

У Литві у вівторок, 2 жовтня, у Литві розпочалися двотижневі багатонаціональні військові навчання "Кленова арка – 2018", участь у яких також беруть українські військовослужбовці. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

 

 

"Багатонаціональне військове навчання відбувається за участю командування ЛитПолУкрбриг, штабу батальйону 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України та штабів інших національних компонентів з Литви і Польщі за наставництвом канадських інструкторів", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, маневри "Кленова арка" – це щорічне 11-денне командно-штабне навчання, у якому традиційно беруть участь військовослужбовці Литви, Польщі та України. Але формат навчання цього року дещо розширено – воно охоплює понад 300 учасників з восьми країн: Канади, Литви, Польщі, України, Грузії, Чорногорії, Румунії та Туреччини. Македонію представляють спостерігачі.

 

 

Командир литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького Дмитро Братішко заявив, що "Кленова арка – 2018" – це основний захід бойової підготовки багатонаціональної військової частини цього року.

 

"Навчання перевірить рівень підготовленості особового складу, злагодженість з штабами приданих батальйонів та завершить навчальний цикл 2018 року. ЛитПолУкрбриг як вищий штаб буде здійснювати командування над маневровими батальйонами з Литви, Польщі та України, а також матиме можливість поділитися досвідом з цьогорічними учасниками з Грузії та Чорногорії. Ми фокусуємося на успішному виконанні навчальних завдань і як мовить девіз ЛитПолУкрбриг – "Ми об’єднані заради миру", – додав Братішко.

 

Нагадаємо, в Україні 3 вересня відбулося відкриття багатонаціональних військових навчань "Репід Трайдент – 2018" ("Rapid Trident – 2018") за участю підрозділів армій НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.