НОВИНИ

"Антиугорські атаки". Угорщина відреагувала на внесення Сійярто в базу "Миротворця"

В угорському МЗС вважають, що "Миротворець" є "екстремістським українським сайтом".

У Міністерстві закордонних справ Угорщини вважають, що в Україні відбуваються так звані "антиугорські атаки", свідченням чого є внесення до розділу "Чистилище" на сайті "Миротворець" очільника дипломатичного відомства країни Петера Сійярто. Про йдеться на сайті угорського МЗС.

 

За словами прес-секретаря МЗС Угорщини Тамаша Менцера, "антиугорські напади" в Україні відбуваються за участю адміністрації президента та держави.

 

Зокрема, він сказав, що саме після  після "критики президента Петра Порошенка" главу угорського МЗС було внесено до "Миротворця", назвавши дану базу "екстремістським українським сайтом". 

 

"Служба безпеки міністра закордонних справ поінформована про включення пана Сійярто до списку на екстремістському українському веб-сайті, необхідні заходи вжиті. Але міністр закордонних справ Угорщини не може бути заляканий, і закарпатські угорці, природно, можуть продовжувати розраховувати на Сійярто та його чітко визначену безумовну і рішучу підтримку" - йдеться у заяві.

 

Водночас він наголосив, що претензії відповідного веб-сайту, зокрема полягають у тому, що Сійярто "погрожував Україні військовим втручанням", що не відповідає дійсності. 

 

"Нічого подібного ніколи не трапилось, однак міністр підтримує кожну зі своїх попередніх претензій, таких як той факт, що нинішній президент України та владні структури намагаються отримати підтримку та голоси, роздмухуючи екстремістські настрої. Вони також використовують для цієї мети угорську спільноту, що уряд Угорщини вважає неприйнятним, не в останню чергу з огляду на те, що Україна готується до членства в НАТО та ЄС", - підкреслив він.

 

Крім того, Менцер додав, що так званий "напад" на закарпатських угорців "перейшов на інший рівень, коли українські спецслужби провели операцію у консульстві Угорщини в Берегово".

 

Раніше  у МЗС Угорщини заявили, що громадяни України "не скоюють злочин", якщо не повідомляють про те, що вони мають паспорт іншої країни.

 

Як повідомлялося, 26 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Угорщина повинна відкликати свого консула з Берегового Закарпатської області, інакше його вишле українська сторона.

 

Нагадаємо, 19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.