НОВИНИ

У ЄС прокоментували результати референдуму в Македонії

Євросоюз закликав політичні партії реалізувати волю македонців.

Європейський Союз закликав усі сторони поважати результати референдуму в Македонії про зміну назви країни. Про це повідомив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган у Twitter.

 

Водночас, у ЄС також закликали політичні партії реалізувати волю македонців.

 

"Я вітаю тих громадян, які голосували на сьогоднішньому консультативному референдумі і використовували свої демократичні свободи. З дуже значним голосуванням "за" існує широка підтримка угоди  Prespa і євроатлантичного шляху країни", - зауважив він.

 

"Тепер я очікую, що усі політичні лідери будуть поважати це рішення і реалізують його з вищим ступенем відповідальності і єдності всупереч всім лініям партій в інтересах країни", - наголосив єврокомісар.

 

Нагадаємо, 30 вересня у Македонії відбувся референдум стосовно зміни назви країни, для голосування прийшли близько 36,84% виборців, з яких – 91,33% підтримали ідею перейменування.  За даними Виборчої комісії Македонії (DIK), станом на 18:30, за півгодини до закриття дільниць, явка виборців становила 34,09%. Так, керівник DIK Олівер Дерковскі повідомив, що ця цифра базується на 84,83% оброблених даних з усіх виборчих дільниць.

 

Крім того, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв додав, що питання про перейменування Македонії буде вирішуватися в парламенті країни, і депутати чітко виразять згоду, зважаючи на "успішний" референдум. 

 

Водночас Міністерство закордонних справ Греції охарактеризували результати голосування як "суперечливі". Греція поважає рішення тих, хто проголосував, і закликає сторони до "розсудливості", щоб "зберегти динаміку угоди".

 

Як повідомлялося, 27 лютого у столиці Македонії Скоп’є кілька тисяч людей вийшли на вулиці щоб висловити протест проти можливої зміни назви країни.  Протестувальники вимагали припинити переговори і вигукували "Хай живе Македонія" і тримали в руках македонський прапор.

 

Раніше Заєв повідомив, що за підсумками Балканського саміту обрали чотири варіанти назви країни. За його словами, це може бути Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардарська Македонія та Республіка Македонія (Скоп'є)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.