НОВИНИ

Генсек НАТО відреагував на результати референдуму в Македонії

Єнс Столтенберг заявив, що всі національні процедури повинні бути завершені.

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнс Столтенберг привітав результати референдуму у Македонію про зміну назви країни, який відбувся у неділю, 30 вересня. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

"Я вітаю голоси "так" на референдумі у Македонії. Я закликаю усіх політичних лідерів і партії конструктивно і відповідально скористатися цією історичною можливістю", - зауважив він.

 

Зокрема, генсек Альянсу відзначив, що "двері в НАТО відкриті, але всі національні процедури повинні бути завершені".

 

Нагадаємо, 30 вересня у Македонії відбувся референдум стосовно зміни назви країни, для голосування прийшли близько 36,84% виборців, з яких – 91,33% підтримали ідею перейменування.  За даними Виборчої комісії Македонії (DIK), станом на 18:30, за півгодини до закриття дільниць, явка виборців становила 34,09%. Так, керівник DIK Олівер Дерковскі повідомив, що ця цифра базується на 84,83% оброблених даних з усіх виборчих дільниць.

 

Крім того, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв додав, що питання про перейменування Македонії буде вирішуватися в парламенті країни, і депутати чітко виразять згоду, зважаючи на "успішний" референдум. 

 

Водночас Міністерство закордонних справ Греції охарактеризували результати голосування як "суперечливі". Греція поважає рішення тих, хто проголосував, і закликає сторони до "розсудливості", щоб "зберегти динаміку угоди".

 

Як повідомлялося, 27 лютого у столиці Македонії Скоп’є кілька тисяч людей вийшли на вулиці щоб висловити протест проти можливої зміни назви країни.  Протестувальники вимагали припинити переговори і вигукували "Хай живе Македонія" і тримали в руках македонський прапор.

 

Раніше Заєв повідомив, що за підсумками Балканського саміту обрали чотири варіанти назви країни. За його словами, це може бути Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардарська Македонія та Республіка Македонія (Скоп'є)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.