НОВИНИ

У Македонії референдум щодо перейменування країни опинився під загрозою зриву

Для того, щоб референдум був дійсним, повинні проголосувати як мінімум 50% громадян країни, які мають право голосу.

У Македонії на референдумі з приводу перейменування країни надзвичайно низька явка громадян. Станом на 15:00 явка склала 22,56%, передає Balkan Insight з посиланням на Державну виборчу комісію Македонії.

 

"До 15 години явка на референдум склала 22,56%. Процес голосування проходить в демократичній атмосфері", - йдеться в повідомленні.

 

При цьому наголошується, що для того, щоб референдум був дійсним, повинні проголосувати як мінімум 50% громадян країни, які мають право голосу.

 

Спостерігачі відзначають, що поки явка істотно нижча, ніж на недавніх парламентських виборах, і подолання необхідної межі під загрозою, 

 

Виборцям запропоновано схвалити угоду з Грецією, за якою країна прийме назву "Північна Македонія". Це має відкрити їй дорогу до вступу в НАТО, а в перспективі у Європейський союз. Зараз його блокує Греція, яка не сприймає назву "Республіка Македонія".

 

Нагадаємо, 27 лютого у столиці Македонії Скоп’є кілька тисяч людей вийшли на вулиці щоб висловити протест проти можливої зміни назви країни.  Протестувальники вимагали припинити переговори і вигукували "Хай живе Македонія" і тримали в руках македонський прапор.

 

Раніше повідомлялось, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв повідомив, що за підсумками Балканського саміту обрали чотири варіанти назви країни. За його словами, це може бути Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардарська Македонія та Республіка Македонія (Скоп'є)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.