НОВИНИ

Суд зняв електронний браслет з Насірова

Водночас суд задовольнив клопотання про продовження строку дії обов’язків Новікову.

Шевченківський районний суд Києва в п'ятницю, 28 вересня, продовжив процесуальні обов'язки колишньому голові Державної фіскальної України Роману Насірову в рамках запобіжного заходу, однак не продовжив обов'язки в частині носіння електронного браслету. Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.  

 

Водночас суд задовольнив клопотання про продовження строку дії обов’язків щодо керівнику Департаменту погашення боргу ДФС Володимиру Новікову.

 

"За результатами розгляду клопотань, судом задоволено в повному обсязі клопотання сторони обвинувачення, подане стосовно обвинуваченого Новікова В.К., та частково задоволено аналогічне клопотання, подане стосовно обвинуваченого Насірова Р.М. Судом скасовано обов’язок носити електронний засіб контролю, покладений до цього часу на Насірова Р.М. Питання, яким чином відсутність електронного засобу контролю забезпечуватиме реалізацію політичних, громадських та інших особистих прав та інтересів Насірова Р.М., на яких наголошувала сторона захисту, просячи відмовити у задоволенні клопотання, залишається для сторони обвинувачення відкритим", – йдеться в повідомленні.

 

У САП заявили, що за фактом неналежного здійснення контролю за виконанням обов’язку щодо носіння електронного засобу контролю Насіровим поліцією на підставі листа САП ГПУ розпочато службову перевірку, висновок якої на даний час не надходив.

 

"Нажаль, сьогоднішнє рішення суду, нівелює зусилля прокурорів, спрямовані на встановлення фактичних обставин припинення належної роботи пристрою, застосованого до Насірова Р.М., та осіб, відповідальних за фіксацію таких подій та реагування на них", – додали у відомстві.

 

Наступне судове засідання призначено на 23 жовтня о 11:30.

 

Як повідомлялося, 31 січня Кабінет міністрів звільнив відстороненого від своїх обов'язків глави ДФС Романа Насірова.

 

Нагадаємо, 2 березня 2017 року детективи НАБУ затримали голову ДФС Романа Насірова й оголосили йому підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем), що спричинило шкоду державі на суму близько 2 млрд грн. 7 березня суд заарештував Насірова із заставою 100 млн грн. 16 березня його дружина внесла заставу, і він вийшов із СІЗО. Своєю чергою,  Спеціалізована антикорупційна прокуратура доручила Національному антикорупційному бюро перевірити законність походження 100 млн гривень застави.

 

19 жовтня суд продовжив міру запобіжного заходу екс-главі Державної Фіскальної Служби України Роману Насірову до 14 грудня і дозволив виїжджати у Київську область. 10 листопада в САП повідомили, що вручили Насірову обвинувальний акт, а згодом акт скерували до суду.

 

Згодом суд продовжив Насірову до 25 січня термін дії покладених на нього процесуальних зобов'язань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.