НОВИНИ

Голосування Генасамблеї ООН продемонстувало ізоляцію Росії та підтримку світом української позиції - Клімкін

Міністр зауважив, що "це голосування реально показує, в якій ізоляції знаходиться Росія, і що ми рухаємося далі".
Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що вважає початок 73-ї сесії ГА ООН успішним в плані підтримки світом української позиції, а також свідченням глибшої міжнародної ізоляції Росії. Про це він розповів у четвер за підсумками перебування в Нью-Йорку делегації на чолі з Президентом Украіни.
 

"Я пам’ятаю багато Генеральних Асамблей ООН, і оскільки ми почали нинішню сесію із внесення питання щодо окупованих територій на порядок денний Генасамблеї, я всім кажу, подивіться на результат, подивіться на те, хто як голосував" - зауважив міністр,  маючи на увазі мінімальну підтримку в ООН російської позиції.

 

Клімкін зауважив , що "це голосування реально показує, в якій ізоляції знаходиться Росія, і що ми рухаємося далі".

 

Окрім цього, глава МЗС повідомив, що зараз готують спеціальну резолюцію щодо мілітаризації окупованого Криму, так як це питання дуже важливе й чутливе для всіх.

 

Також міністр розмовляв з представниками країн, у тому числі Латинської Америки, Азії та інших регіонів, які завили, що нам не потрібно допускати цих прецендентів.

 

Клімкін також підкреслив важливість порушення в ООН тем миротворчості, якою може бути миротворча операція на Донбасі, звільнення заручників і політичних в’язнів, а також реформування ООН.

 

"Хочете, вважаєте мене некоректним, але на сьогодні ООН знаходиться в декадансі, оскільки у ООН заблоковане в контексті прийняття надзвичайно важливих рішень. Тому і реформа Ради Безпеки, і реформа загалом ООН - вона не просто є нагальною, ми мали би її зробити ще декілька років тому" - додав міністр.

 

Як повідомлялося, 16 червня Міністерство закордонних справ України повідомило, що стурбоване через несанкціоноване переміщенням 14 червня військової техніки та озброєння Оперативної групи російських військ у Придністровському регіоні Республіки Молдова в супроводі "правоохоронних органів" невизнаного утворення.

 

Нагадаємо, у квітні прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп заявив, що Росія повинна вивести свої війська з території Придністров'я, оскільки це сприяє подальшій деградації ситуації та дезінтеграції Молдови. 

 

11 червня міністр оборони України Степан Полторак заявив, що російські війська, які перебувають на території Придністров’я, є загрозою і для України, і для Молдови. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.