НОВИНИ

Прем'єр-міністр Грузії закликав РФ вивести свої війська з Абхазії та Південної Осетії

Бахтадзе закликав Росію "не підривати мирні ініціативи Грузії і дозволити жителям окупованих територій жити нормальним життям".
Прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе закликав Росію виконати міжнародні зобов'язання і вивести свої війська з окупованих територій - Абхазії та Південної Осетії. Про це він заявив на загальних дебатах високого рівня 73-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

 

"Ми наполегливо закликаємо Російську Федерацію: виконайте взяті на себе і підписані міжнародні зобов'язання, виведіть окупаційні сили з території Грузії", – наголосив прем'єр-міністр Грузії .

 

Бахтадзе підкреслив, що Грузія намагається активно використовувати формат женевських міжнародних дискусій для нормалізації ситуації навколо російсько-грузинського конфлікту, однак  за столом переговорів натикаються на нездоланний спротив з боку Росії.

 

Також грузинський прем'єр закликав Росію "не підривати мирні ініціативи Грузії і дозволити жителям окупованих територій жити нормальним життям. Адже ситуація на окупованих Росією грузинських територіях є гуманітарною катастрофою у найгіршому її вигляді."

 

"Повним ходом відбувається мілітаризація регіону і депопуляція окупованих територій. У зв'язку з серйозним погіршенням ситуації у гуманітарній, соціально-економічній і правозахисній сферах населення окупованих територій зменшилося у п'ять разів", – констатував він. 

 

Зазначається, після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще три держави – Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.