НОВИНИ

США перегруповують ракети Patriot і націлюють їх на РФ та Китай - The WSJ

Пентагон вирішив вивести чотири ракетні системи Patriot з Йорданії, Кувейту та Бахрейну.

Військові посадовці Сполучених Штатів Америки заявили, що у жовтні 2018 року Пентагон виведе деякі з американських ракетних систем з Близького Сходу. Про це йдеться у матеріалі кореспондента американського видання The Wall Street Journal Гордона Любольда.

 

У публікації йдеться, що даний крок залишить американських союзників з меншою кількістю захисних сил, оскільки Білий загострює свою риторику проти загроз з боку Ірану.

 

За словами військових чиновників, міністр оборони США Джеймс Меттіс вирішив вивести чотири ракетні системи Patriot з Йорданії, Кувейту та Бахрейну у наступному місяці для перегрупування сил, щоб зміцнити протистояння проти загроз з боку Росії і Китаю.

 

Наголошується, що переміщення ракет, про яке раніше не повідомлялося, стане найбільш яскравою ознакою того, що Пентагон тепер зосередиться на РФ і КНР, відходячи від довготривалих конфліктів на Близькому Сході і в Афганістані.

 

Як відзначають джерела, дві системи Patriot з Кувейту і по одній з Бахрейну і Йорданії наразі перебувають у режимі офлайн і чекають на передислокацію на територію США. Планується, що жодна з них не буде замінена, і вони повертаються до США для реконструкції та модернізації.

 

У свою чергу, деякі системи Patriot все ж залишаться на Близькому Сході. Однак виведення чотирьох батарей призведе до суттєвого ослаблення можливостей у регіоні. 

 

Додається, що дані ракети розроблені як система протиракетної оборони. Але вони можуть бути використані для наступальних операцій, якщо це буде необхідно для захисту не лише військових баз і об’єктів на території США, а й в країнах-союзниках.

 

"Системи Patriot забезпечують те, що називають точкою захисту, тобто вони забезпечують захисні можливості для меншого радіусу, щоб збити літак. За словами чиновників, вони, як правило, розташовані недалеко від бази або місця, де вони призначені для захисту", - підсумувало видання.

 

Раніше Меттіс заявив, що головною загрозою для безпеки США є ядерна загроза з боку Росії і, в меншій мірі, від Китаю і Північної Кореї. 

 

Нагадаємо, голова Стратегічного командування Збройних сил США генерал Джон Гайтен заявив, що Росія і Китай не є "друзями" Вашингтона, оскільки ці країни активно  займаються розробкою гіперзвукової зброї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.