НОВИНИ

У Мінкульті відреагували на вимогу УПЦ МП до екзархів Варфоломія покинути Україну

У міністерстві наголосили, що ані законодавство, ані традиції не передбачають права органів однієї Церкви диктувати свою волю іншій Церкві чи її представникам.

Міністерство культури України із категоричним несприйняттям ставиться до окремих ухвал, що були прийняті під час засідання Священного Синоду Української православної церкви (у єдності з Московським Патріархатом), яке відбулося 25 вересня 2018 року. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінкульту.

 

"Константинопольська Церква є Церквою-Матір‘ю для всіх християн України, бо саме звідти 1030 років тому прийшла Христова віра", - наголосили у міністерстві.

 

У Мінкульті зазначили, що у цьому контексті категоричні, нетолерантні та такі, як суперечать українськимтрадиціям шанобливого діалогу між Церквами заяви Синоду УПЦ (у єдності з МП), виглядають спробою штучного розпалення конфлікту - замість мирного спілкування, і потуранням відчайдушним спробам російського агресора перешкодити вільномубудівництву Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.

 

Таку реакцію викликають рішення, з якими можна познайомитися в Журналі № 17 і які стосуються призначення Вселенським КонстантинопольськимПатріархатом своїх представників-екзархів до України, які мають сприяти діалогу міжрізними православними юрисдикціями, що прагнуть об’єднання в Єдиній ПоміснійПравославній Церкві.

 

"Ані українське законодавство, ані традиції міжцерковних взаємин в Україні не передбачають права органів однієї Церкви диктувати свою волю іншій Церкві чи її представникам", - йдеться у повідомленні.

 

Міністерство культури України звернуло увагу членів Синоду Української православної церкви, що перебуває в єдності з Московським Патріархатом, на неприпустимість спроб перешкоджання діяльності представників інших церков, і зокрема екзархів Вселенського патріархату, у рамках правового поля України, а також наполегливо застерігає від використання мови ненависті, ворожнечі, та відтворення в Україні позицій, сповідуваних російським агресором.

 

" В Україні завжди діятиме європейський принцип міжрелігійних відносин, заснований на засадах релігійного плюралізму. Ніхто і ні за яких обставин не має права у відкритому суспільстві диктувати свою волю іншим структурам чи релігійним організаціям, тим більше агресивно ставитися до діяльності представників Вселенського Константинопольського Патріархату - церкви, з рук і благословення першоієрархів якоїпостала і Київська Митрополія, і її пізніше відгалуження, нині відоме як Російська православна церква", - підсумували у міністерстві.

 

Нагадаємо, 25 вересня Священний Синод Української православної церкви Московського патріархату виступив із вимогою, щоб екзархи, призначені Константинопольським Патріархом, покинули "канонічну територію" УПЦ МП.

 

Як повідомлялося, Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфілона зі США та єпископа Іларіона з Едмонтону з Канади.

 

Також стало відомо, що на Архієрейському соборі Константинопольської церкви у  Стамбулі було ухвалено рішення про те, що Константинопольський патріархат має право надавати автокефалію церкві без будь-яких узгоджень.

 

Нагадаємо, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.