НОВИНИ

Волкер назвав країни, які готові брати участь в миротворчій місії на Донбасі

Він також додав, що на сьогодні опрацьовуються варіанти введення місії на окупований Донбас.

Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі. Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер, передає РБК-Україна з посиланням на російські ЗМІ у вівторок, 25 вересня.

 

Волкер зазначив, що не може відповідати на питання про чисельність миротворців, необхідної для місії на Донбасі. У той же час він підкреслив, що ряд країн вже заявив про готовність прийняти в ній участь.

 

"Про це заявили Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія та Туреччина. На мій погляд, це хороший діапазон країн, який включає кілька держав, які розглядаються в Росії більше як частину Заходу, і кілька держав, які розглядаються на Заході більше як частина простору СНД, і я вважаю, що відчуття балансу було б логічним", - зазначив Волкер.

 

Він також додав, що на сьогодні опрацьовуються варіанти введення місії на окупований Донбас.

 

"Якщо ми зможемо домогтися виведення російських військ з України, перш ніж Україна направить свої війська, повернути територію під свій контроль, туди прибудуть сили з мандатом ООН. Вони візьмуть контроль від Росії. Вони встановлять безпека, забезпечать, щоб люди там були захищені, і про них піклувалися, і тоді ми здійснили б ці політичні кроки в рамках мінських угод", - зазначив Вокер.

 

Як повідомлялося, 18 травня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що міністри закордонних справ країн "нормандської четвірки" повинні продовжувати роботу над питанням розгортання місії ООН на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.