НОВИНИ

Мішель В'євйорка: Схильність до насильницьких дій залежить від того середовища, в якому людина виховувалися з малечку

Французький соціолог заявив, що саме тому у межах людства є особи, які можуть вдаватися до найгірших проявів насильства.

Французький соціолог Мішель В'євйорка стверджує, що схильність до насильницьких дій у людини залежить від того середовища, в якому вона виховувалися з малечку.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час лекції "Чи спроможні ми полишити насильство?" у книгарні "Є".

 

"Будь-який індивід може бути агресивним і діяти насильницьки , це безумовно так і є . Але є велике питання, яке було поставене ще Гоббсом: як досягти того, аби людина перестала бути людині вовком? Фахівці розвивали ідею ро те, що залежно від того середовища, в якому ви виховувалися з малечку, ви будете більш схильними до насильницьких дій чи менш схильними. Тож у межах людства є люди, які можуть вдаватися до найгірших проявів насильства, до будь-яких жахливих дій, але при цьому бути людиною, яка має змогу розмірковувати, як запобігати цьому", - зауважив він.

 

"Якщо якась держава дозволяла прояви якогось надзвичайного насилля, у 70-ті роки з'явилася ідея втручання, тобто право втручання у внутрішні справи цієї держави. Міжнародні організації, зокрема, гуманітарні, заявили: "нам байдуже до держави", ми будемо рятувати людські життя". Тож ви бачите, як змінився пейзаж ", - пояснив соціолог.

 

Мішель В’євйорка – один із провідних французьких соціологів, керівник Центру соціологічного аналізу та соціологічних інтервенцій (CADIS) при Вищій школі соціальних наук. Міжнародне визнання здобув як експерт з акцій громадянської непокори у Франції 2005 року. Разом з Алленом Туреном і Франсуа Дубет В’євйорка розробив метод соціологічного втручання та використовував його для вивчення громадських рухів спротиву, зокрема французьких антиатомних активістів та студентських ліг, а також відомої профспілки Солідарність в Польщі. Його наукові інтереси охоплюють питання насильства, расизму, тероризму та соціально-культурних рухів.

 

Пан В’євйорка є засновником та редактором соціологічного журналу Le Monde des Debats і разом з Джорджем Баланд’є спільно редагував Cahiers internationaux de sociologie до його закриття наприкінці 2010 року. Також, він був президентом Міжнародної соціологічної асоціації з 2006 по 2010 роки, а від 2009го є директором Фонду «Дім наук про людину».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.