НОВИНИ

Мішель В'євйорка: Є два способи, як суспільні науки можуть зробити внесок у вихід з насилля

Французький соціолог виділив способи, як суспільні науки можуть зробити внесок у розвиток знання про насилля.

Французький соціолог Мішель В'євйорка вважає, що є два основні способи, як суспільні науки можуть зробити внесок у розвиток знання про насилля та про вихід з нього. 

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час лекції "Чи спроможні ми полишити насильство?" у книгарні "Є".

 

"Перший спосіб - це наближення до всіх учасників ситуації насилля, конфлікту, і говорити з кожним з них, і починати говорити як вони, тобто наближватися до них і намагатися говорити як вони. Тобто практично стати експертом або консультантом. Якщо ми говоримо про жертв, то необхідно починати говорити про ці травми, практично як лікар чи психіатр. Якщо говорити про зміцнення миру, розбдову держави, знову ж таки працювати  з людськими та міжнарожними організаціями, і дуже тісно комунікувати з ними. Такий підхід може заслуговувати на повагу, однак при цьому він можестворювати довлі серйозні пробдеми. Декілька років тому відбулася надзвичайно гостра дискусія в американській асоціації антропології. Вона виникла тоді, коли на одному з конгресів американські антропологи прийняли рішення, що вони не будуть працювати з амриканськими військами, які беруть участь у військових конфліктах за межами країни", - сказав він.

 

Водночас другий спосіб, як зауважує соцілог, - це досліджувати цих учасників подій, які займаться виходом з  насильства.  "Дискурс потрібно досліжувати, однак ці досліження не дадуть нам усіх ключів, необхідних для розуміння того , що відбувається", - пікреслив він.

 

Мішель В’євйорка – один із провідних французьких соціологів, керівник Центру соціологічного аналізу та соціологічних інтервенцій (CADIS) при Вищій школі соціальних наук. Міжнародне визнання здобув як експерт з акцій громадянської непокори у Франції 2005 року. Разом з Алленом Туреном і Франсуа Дубет В’євйорка розробив метод соціологічного втручання та використовував його для вивчення громадських рухів спротиву, зокрема французьких антиатомних активістів та студентських ліг, а також відомої профспілки Солідарність в Польщі. Його наукові інтереси охоплюють питання насильства, расизму, тероризму та соціально-культурних рухів.

 

Пан В’євйорка є засновником та редактором соціологічного журналу Le Monde des Debats і разом з Джорджем Баланд’є спільно редагував Cahiers internationaux de sociologie до його закриття наприкінці 2010 року. Також, він був президентом Міжнародної соціологічної асоціації з 2006 по 2010 роки, а від 2009-го є директором Фонду «Дім наук про людину».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.