НОВИНИ

Українські військові кораблі йдуть на Азовське море через Керченську протоку

Судно «Донбас» та морський буксир «Корець» вирушили з походом з Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі до Бердянську, щоб стати основою новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

Пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» 20 вересня, вирушили з походом з Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі до Бердянську, де вони повинні стати основою новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азовському морі. Про це повідомляє Український мілітарний портал.

 

Зазначається, що від переходу поблизу Севастополя українські кораблі почав супроводжувати патрульний корабель Берегової охорони ФСБ РФ – «Аметист» проекту 22460, а згодом до нього долучився ще один не встановлений корабель.

 

Очікується, що прохід з Чорного у Азовське море буде відбуватися через контрольовану росіянами Керченську протоку. Відповідно до угоди 2003 року Азовське море – це внутрішнє море двох держав, відповідно до чого цивільні та військові судна під прапорами України та РФ можуть безперешкодно заходити через протоку та йти у свої порти. Цим неодноразово користувалась РФ, а тепер із загостренням ситуації на Азовському морі вирішило скористуватись і командування ВМС ЗС України відповідно до потреб, що виникли.

 

Судно «Донбас» планується використовувати для посилення інфраструктури флоту на Азовському морі. Так, на ньому можливе розміщення штабу майбутньої бази, місця для проживання військовослужбовців, склади та інші необхідні приміщення, який на сьогодні у даному регіоні немає.

 

Незважаючи на те, що ще взимку судно планувалося до виведення зі списків ВМС та подальшого списання, через свій незадовільний технічний стан, командування вітчизняного флоту знайшло досить оригінальний спосіб використання не молодого судна. Враховуючи відсутність будь яких об’єктів ВМС на Азовському морі – рішення перевести його сюди більш ніж правильне.

 

A500 «Донбас» був збудований у Щецині на судноверфі у Польщі 1969 році, мав назву «ПМ-9». Судна цього підприємства тоді вважалися найвитривалішими, активно застосовувались у бойових походах з початку 1970-х років.

 

У 2000-х роках судно було переобладнано під корабель управління з демонтуванням незадіяного обладнання плавучої ремонтної майстерні, а 20 березня 2014 року корабель був захоплений російськими окупантами. 18 квітня 2014 року переведений до Одеси.

 

Морський буксир «Корець» призначений для буксирування і кантування інших суден і плавучих споруд у морі. Побудований на Ярославському суднобудівному заводі (заводський № 403) у 1973 р., увійшов до складу Чорноморського флоту.20 березня 2014 р. захоплений росiйськими вiйськами. 20 травня 2014 року повернутий ВМС України.

 

На буксирі “Корець” служить команда тральщика “Черкаси”, який екіпаж був змушений покинути під тиском окупанта.

 

За інформацією Українського мілітарного, пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» зараз знаходяться безпосередньо перед мостом з півострова Тамань до Криму

 

Раніше РНБО затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів в акваторіях Азовського і Чорного морів. 

 

Нагадаємо, 28 серпня стало відомо, що президент України Петро Порошенко планує зібрати засідання Ради нацбезпеки та оборони, щоб обговорити питання блокування Росією кораблів в Азовському морі.

 

28 серпня речник Міністерства оборони України полковник Дмитро Гуцуляк заявив, що окупанти активізували підготовку підрозділів, дислокованих вздовж узбережжя Азовського моря.

 

Як повідомлялося, речник Держприкордонслужби України Олег Слободян заявив, що огляд Росією суден в Азовському морі є політичним та економічним тиском на Україну.

 

17 липня президент України Петро Порошенко доручив керівництву Збройних Сил України вжити заходів у зв'язку з незаконними зупинками і оглядами українських та іноземних суден, що йдуть в порти Азовського моря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.