НОВИНИ

Путін запевнив Меркель, що профінансує "Північний потік-2" у разі санкцій США

Варто зазначити, що російському "Газпрому" в консорціумі належить частка в 50%.

Президент Росії Владімір Путін запевнив канцлерку Німеччини Ангелу Меркель під час візиту до Мезебергав, що він готовий самостійно фінансувати будівництво "Північного потоку-2", якщо США введуть санкції проти учасників консорціуму. Про це пише Süddeutsche Zeitung.

 

За даними джерел, "Північний потік-2" може бути побудований за рахунок Росії, якщо Вашингтон піде на введення санкцій проти учасників консорціуму, які задіяні в реалізації проекту.

 

Варто зазначити, що російському "Газпрому" в консорціумі належить частка в 50%. Серед інших учасників - дочка BASF Wintershall, Uniper і Shell.

 

Окрім цього,  Süddeutsche Zeitung підкреслює, що плани Путіна по "Північному потоку-2" може порушити позиція Єврокомісії, оскільки за правилами ЄС виробник і постачальник енергоресурсів не може бути однією особою.

 

Як повідомлялося, 28 серпня радник з питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Бенджамін Шмітт заявив, що газопровід "Північний потік-2" - це загроза для безпеки в Європі. 

 

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво  "Північного потоку-2" не поставить ФРН у велику залежність від поставок російського газу.
 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.