НОВИНИ

На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися невідомою речовиною

Місцеві мешканці пов’язують своє захворювання з хімічною речовиною, яку застосовували під час агротехнічних заходів місцеві аграрії на полях.

У Тернопільській області 252 людини отруїлися невідомою речовиною після обробки полів. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у п'ятницю, 21 вересня.

 

"При проведенні розслідування встановлено, що у період з 10:30 до 12:15. 20.09.2018 року до місцевої амбулаторії села звернулося 179 жителів, в т.ч. 56 дітей с. Іване-Пусте Борщівського району Тернопільської області з попереднім діагнозом: "Отруєння невідомою речовиною". Госпіталізації потерпілі не потребували та знаходяться на амбулаторному лікуванні на базі АЗПСМ с. Іване-Пусте", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що місцеві мешканці пов’язують своє захворювання з хімічною речовиною, яку застосовували під час  агротехнічних заходів місцеві аграрії на полях.

 

"За інформацією агрофірми використовували препарат "Ураган форте", - повідомляє прес-служба.

 

Встановлено, що голова селищної ради був поінформований про проведення заходів, але із порушенням термінів (інформацію отримав 17 вересяня). Зі слів голови, він попередив тільки керівників ЗОШ та ДНЗ. Відповідно місцеве населення не було вчасно поінформоване про проведення обробки угідь.

 

Також за даними попереднього розслідування авіаційна обробка здійснена з порушенням відстаней від оброблювальних ділянок до житлової забудови.

 

Нагадаємо, 13 вересня 16 учнів школи №62 міста Дніпра були шпиталізовані з ознаками харчового отруєння. За даним фактом поліція порушила кримінальне провадження за ст. 325 КК України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням)".

 

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.