НОВИНИ

ОБСЄ зафіксувала понад 5500 порушень перемир'я на Донбасі за минулий тиждень — Хуг

Зокрема, порушення зафіксували у районі Золотого та одне – поблизу Петрівського, районах, де мало б відбутися розведення сил.

За минулий тиждень Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ задокументувала у зоні бойових дій на сході України понад 5500 порушень режиму припинення вогню. Про це повідомив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг,  передає "Український кризовий медіацентр" у п'ятницю, 21 вересня.

 

«Протягом минулого тижня ми помітили значний прогрес на Сході України. Проте, незважаючи на підписані  домовленості, їхня повна імплементація не відбувається», – зазначив Хууг.

 

Зокрема, десять порушень зафіксували у районі Золотого та одне – поблизу Петрівського, районах, де мало б відбутися розведення сил.

 

Хуг відзначив прогрес у відновленні цивільної інфраструктури. Зокрема, завершився ремонт  Південно-донбаського водогону у промзоні між Авдіївкою  та Ясинуватою. «Співпрацюючи, люди по обидва боки лінії зіткнення змогли зробити це в одному з найнебезпечніших місць на Донбасі. […] Це є значним прогресом, який, сподіваємося, призведе до більшого», – зазначив Хуг.

 

При цьому, зазначив він, ситуація з водо-, газо- та електропостачанням  залишається нестабільною.

 

Хуг нагадав, що перетин лінії розмежування досі залишається проблемним. Цивільні мешканці, з якими спілкувалися спостерігачі на контрольно-пропускному пункті у Майорську, розповідали про випадки корупції на КПВВ. За їхніми словами, їм доводиться витратити два дні на перетин лінії розмежування, аби отримати доступ до пенсій та інших соціальних виплат.

 

Нагадаємо, 17 вересня стало відомо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ вперше зафіксувала фрагменти різних типів реактивних гранат у районі Золотого Луганської області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.