НОВИНИ

Клімкін попередив про можливі фейки РФ щодо "утисків" угорців на Закарпатті

Раніше деякі ЗМІ поширили інформацію про затримання на Закарпатті чоловіка з угорським прапором.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін попередив, що Росія може розповсюджувати нові фейки про "утиски" угорців у Закарпатській області. Про це він у п'ятницю, 21 вересня, написав у Twitter.

 

"От бачите, російські тролі не забарились і викидають у мережу фейкові відео про начебто утиски угорців на Закарпатті. Поки що повна дурість та нуль креативу. Проте, будьте обережні – вони теж мають здатність до вдосконалення", – наголосив глава МЗС.

 

Раніше деякі ЗМІ поширили інформацію про затримання на Закарпатті чоловіка з угорським прапором. На відео начебто працівники Служби безпеки України кинули на землю затриманого.

 

Як повідомлялося 19 вересня, за даними ЗМІ, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. Своєю чергою, глава МЗС України Павло Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. 

 

У відповідь 20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва. Тоді Клімкін заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини. 

 

Водночас він повідомив про попередню домовленість щодо зустрічі із главою МЗС Угорщини Петером Сіярто через видачу угорських паспортів громадянам України в Береговому Закарпатської області. Також міністр наголосив, щоподвійне громадянство не є загальною практикою для країн Європейського союзу, як про це заявив Сіярто. Крім того, Клімкін додав, що українські громадяни угорського походження не зазнають жодних переслідувань з боку держави за отримання угорського паспорта, оскільки законодавство не передбачає покарання за це.

 

Нагадаємо, у вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

22 червня 2018 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт більше не вимагає від України повної відмови від мовної статті закону про освіту.

 

16 липня 2018 року глава МЗС Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт має "серйозний конфлікт" з Україною через закон про освіту, результатом чого стало блокування країною засідання комісії Україна-НАТО на рівні лідерів Альянсу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.