НОВИНИ

Сенцов перебуває в інформаційному вакуумі - правозахисник

Політв'язень заявив, що йому дуже не вистачає конкретної інформації.

Російський правозахисник Татьяна Щур заявила, що незаконно засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов попросив у листах  більше розповідати про конкретні події, у тому числі про українських політв'язнів. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

"17 вересня Олег Сенцов написав лист. Сьогодні ми його отримали. Лист з 2-х частин. Одна - для колег з конкретними вказівками про постановку фільму за своєю п'єсою " Номери ", - зауважила вона.

 

За її словами, в іншій частині листа, українець говорить про те, що йому дуже не вистачає конкретної інформації.

 

"Чи не " ахів і зітхань, сліз і соплів ", які він отримує у 90% листів, а саме інформації про конкретні події, які відбуваються в світі навколо українських в'язнів в російських в'язницях, навколо цілей його голодування. Він перебуває в інформаційному вакуумі. Телевізор , і той зламався. Так що він не може навіть спостерігати "як Росія мирить Сирію".  Закінчилася підписка на "Нову газету", - підкреслила Щур.

 

 

Зокрема, вона процитувала уривок з листа українського політв'язня: "Так, я отримую досить листів. В основному 10-15 в тиждень. Але в основному це схоже на стогін від якогось одноманітного флешмоба, в тому числі і зарубіжного. З іншого боку. Мені важливіше, щоб щось відбувалося, ніж самому знати про це. Дія важливіше інформації про нього (...) Чи не ображайся на мене, якщо я буваю прискіпливий і різкий. З собою я ще більш жорстокий, повірте. Просто без такого конкретного підходу і конкретних цілей не буде конкретних результатів, а я звик робити все добре, від малих питань до великих, і звик перемагати! "

 

Крім того, правозахисник звернула увагу на те, що про здоров'я Сенцов не пише взагалі.

 

Нагадаємо, 22 червня мати українського режисера Людмила Сенцова написала російському президенту Владіміру Путіну клопотання про помилування сина. Однак 14 серпня управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ повідомило, що для початку процедури помилування Сенцов повинен самостійно звернутися до Путіна з відповідним проханням. 15 серпня стало відомо, що комісія Ямало-Ненецькомго автономномго округу РФ не прийняла клопотання про помилування Сенцова.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування.       

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.