НОВИНИ

Захист екс-заступника голови Укргазвидобування подав до КДКП скаргу на Луценка

Адвокати оскаржують заяву глави ГПУ під час брифінгу, на якому він сказав про причетність Тамразова до ОЗУ Януковича.

Захист колишнього заступника голови ПАТ "Укргазвидобування" та власника видання Insider Олексія Тамразова подав скаргу за порушення презумпції невинуватості на генерального прокурора Юрія Луценка до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Про це повідомив адвокат Микола Ореховський.

 

Як зазначається, адвокати оскаржують заяву Луценка під час брифінгу 21 серпня, на якому він сказав про причетність Тамразова до організованого злочинного угрупування екс-президента Віктора Януковича та причетність до розкрадання скрапленого газу.

 

Зокрема, згідно з повідомленням, глава ГПУ тоді заявив: "На жаль, його дії на посаді заступника Укргазвидобування та причетність до структур, на які виводилися кошти, про що нам свідчать відповіді на міжнародні запити і український фінмоніторинг, передбачають серйозну відповідальність по статтям українського кримінального кодексу".

 

"Пан Тамразов ще з 2014 року достатньо активно співпрацював із слідством, в тому числі, наскільки я розумію, і в ЗМІ давав багато викривальної інформації щодо ролі Курченка у цій схемі. Більше того, декілька тижнів тому, коли почалися його зустрічі із прокурором Куликом з метою зняття арешту накладеного на залишки скрапленого газу, який намагалися привласнити члени злочинної організації, вона все ще перебуває під арештом, пан Кулик (очевидно мав на увазі Тамразова) на декількох зустрічах надав велику допомогу слідству, намагаючись увійти в довіру до прокурора Кулика він не тільки розповів деталі організації … злочинної схеми, але і передав флешки із комп’ютерів вищого ешелону цієї злочинної організації", – додав Луценко.

 

"Висловлювання Луценка Ю. В. містять дані про дії Тамразова О. Г. на посаді заступника Укргазвидобування та причетність до структур, на які виводилися кошти, які передбачають серйозну відповідальність по статтях українського Кримінального кодексу, тобто дані про вчинення Позивачем суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого Кримінальним кодексом. Як вбачається з подальших висловлювань, Луценко Ю. В. стверджує, що Тамразов О. Г. наразі є членом злочинної організації, але на думку прокурора морально готовий "покінчити з цією організацією", – йдеться в скарзі адвокатів.

 

За його словами, Луценко, "використавши ім’я підозрюваного у спосіб не передбачений законом", публічно висунув Тамразову обвинувачення у вчиненні правопорушення.

 

"Таким чином, Генеральний прокурор України Луценко Ю. В., використавши ім’я підозрюваного у спосіб не передбачений законом, публічно висунув Тамразову О.Г. обвинувачення у вчиненні корупційного кримінального правопорушення, що суперечить нормам Конституції та законів України, якими встановлено презумпцію невинуватості", – пояснив захисник.

 

Нагадаємо, 9 серпня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Тамразова затримали при спробі дати 200 тисяч доларів хабара прокурору Генеральної прокуратури. ​

 

10 серпня суд арештував на два місяці з альтернативою застави у три мільйони гривень екс-першого заступника голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Олексія Тамразова.

 

13 серпня екс-перший заступник голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Олексій Тамразов вийшов з ізолятора під заставу у три мільйони гривень. 

 

21 серпня правоохоронці повторно затримали колишнього першого заступник голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Олексія Тамразова. Тамразова затримали працівники департаменту з міжнародного співробітництва ГПУ, йому повідомили про підозру в сприянні «злочинній організації» колишнього президента України Віктора Януковича. Зокрема, мова йде про нібито причетність Тамразова до заволодіння скрапленим газом. Той звинувачення відкидає. 

 

23 серпня суд у Києві відпустив колишнього заступника голови ПАТ "Укргазвидобування", власника видання Insider Олексія Тамразова під 20 мільйонів гривень застави, однак не взяв його під арешт. 28 серпня за Тамразова внесли 20 мільйонів гривень застави. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.