НОВИНИ

Видача угорських паспортів. Клімкін запропонував підготувати новий закон про громадянство

Глава МЗС заперечив заяву Сійярто про те, що подвійне громадянство є нібито повсякденною практикою в ЄС.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін запропонував підготувати новий закон про громадянство в Україні. Про це йдеться в ефірі "Сніданок з 1+1".

 

Зокрема, глава українського дипвідомства прокоментував заяву глави МЗС Угорщини Петера Сійярто про те, що подвійне громадянство є нібито повсякденною практикою в Євросоюзі.
 

"По-перше, ніякої спільної практики у Європейському союзі немає. У кожної країни є практика своя. І це зрозуміло, визначено історією, своєю політикою і тому подібне", - зауважив він.

 

Зокрема, Клімкін нагадав, що в українському законодавстві немає покарання за подвійне громадянство. 

 

"Але давайте скажемо чесно - у нашому законодавстві немає покарання, жодного, включаючи адміністративного, за подвійне громадянство. Якщо ти державний службовець, військовий - то інша справа, але покарання як такого нема в принципі", - наголосив міністр.

 

"Єдине, що у нас записано в законі про громадянство - ми завжди розглядаємо усіх громадян, навіть, якщо у них два громадянства, як громадянина України. Але цього замало. Давайте зробимо один рішучий крок і підготуємо новий закон про громадянство", - додав він.

 

Раніше Клімкін заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

Нагадаємо, 20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.