НОВИНИ

Клімкін заявив, що Угорщина не заблокувала просування України до ЄС та НАТО

Глава МЗС також переконаний, що згодом компроміс з Будапештом буде знайдений.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що Угорщина, попри напруження у відносинах Києвом через закон "Про освіту" та ситуацією щодо видачі угорських паспортів  у Закарпатській області, не заблокувала просування України до Європейського союзу та НАТО. 

 

"Те, що Угорщина блокує ту чи ту зустріч, це поки що не змістовне блокування. Змістовно – ми йдемо (до ЄС та НАТО) без змін", – наголосив глава МЗС.

 

Водночас він переконаний, що згодом компроміс буде знайдений.

 

"Рано чи пізно ми з Угорщиною порозуміємося, бо це також в інтересах самої Угорщини", – додав Клімкін.

 

Як повідомлялося 19 вересня, за даними ЗМІ, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. Своєю чергою, глава МЗС України Павло Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. 

 

У відповідь 20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва. Тоді Клімкін заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини. 

 

Нагадаємо, у вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

22 червня 2018 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт більше не вимагає від України повної відмови від мовної статті закону про освіту.

 

16 липня 2018 року глава МЗС Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт має "серйозний конфлікт" з Україною через закон про освіту, результатом чого стало блокування країною засідання комісії Україна-НАТО на рівні лідерів Альянсу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.