НОВИНИ

У ОБСЄ заявили, що однією з найбільш замінованих територій у світі став Донбас

Сайдік заявив, що на засіданні робочої підгрупи з безпеки обговорювалися питання дотримання режиму припинення вогню та розведення сил і засобів.

Спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні Мартін Сайдік повідомив, що через бойові дії Донбас став однією з найбільш замінованих територій у світі. Про це спецпредставник ОБСЄ заявив за підсумками засідання ТКГ у Мінську 19 вересня, повідомляється на сайті ОБСЄ.

 

За його словами, на засіданні робочої підгрупи з безпеки обговорювалися питання дотримання режиму припинення вогню, розведення сил і засобів, а також розмінування.

 

"Зазначивши, що схід України став однією з найбільш замінованих територій у світі, координатор групи посол Ертурул Апакан підкреслив важливість так званого гуманітарного розмінування і системного підходу до нього", – заявив Сайдік.

 

Водночас він зазначив, що економічна робоча підгрупа продовжила обговорення подальших кроків щодо поліпшення якості мобільного зв'язку на окупованій частині Донбасу, а також актуальних питань водопостачання в системах "Карбоніт" і "Вода Донбасу". Крім того, Сайдік зазначив, що гарною новиною є завершення першого етапу ремонтних робіт на пошкодженій ділянці Південно-Донбаського водогону в промисловій зоні Авдіївки.

 

"Виплата пенсій громадянам, які проживають у зоні конфлікту, знову стала темою обговорень у робочій підгрупі", – наголосив Сайдік.

 

Крім того, він додав, що координатор гуманітарної робочої групи посол Тоні Фріш поінформував про свою поїздку в зону конфлікту, у ході якої він відвідав 11 місць тримання в Харкові, Старобільську, Донецьку, Луганську і Бахмуті, де він зустрівся з 36 утримуваними, у тому числі з п'ятьма, не пов'язаними з конфліктом.

 

"Політична робоча група обговорювала питання, пов'язані з імплементацією "формули Штайнмайєра", амністією і модальностями місцевих виборів у ОРДО і ОРЛО, передбачених Мінськими домовленостями", – резюмував посол.

 

Нагадаємо,19 вересня представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко повідомила, що в Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи 19 вересня російська сторона наполягала на проведенні так званих "виборів" на території окупованих районів Донецької та Луганської областей попри те, що вони суперечать Мінським угодам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.