НОВИНИ

The Economist: Головними вигодонабувачами повороту Росії в бік Китаю стали близькі до Путіна особи та держкомпанії

Водночас Пекін досі дивиться на РФ переважно як на джерело енергоносіїв і сировини.

Головними вигодонабувачами повороту Росії в бік Китаю стали близькі до Путіна особи та державні компанії, як-от нафтогазові гіганти «Газпром» і «Роснефть». Про це пише британський тижневик The Economist.

 

Видання зауважуэ, що загалом китайські вкладення в РФ відносно скромні. Точні цифри назвати важко, позаяк багато інвестицій із Піднебесної надходить у Росію через Сінгапур та інші офшори, але з 1991-го їх оцінюють у $40 млрд, причому половина припадає на останні шість років. Це мізер порівняно з європейськими інвестиціями в РФ та китайськими в Європі. Лише крихітна частина тих коштів потрапляє на російський Далекий Схід, а присутність Китаю там обмежується здебільшого дрібними виробниками та фермерами. Приватний бізнес не поспішає: йому бракує стимулів та історій успіху.

 

«Китай досі дивиться на Росію переважно як на джерело енергоносіїв і сировини. Його торговельна війна з Америкою збільшуватиме попит на ці статті. Особливо КНР цікавить соя, а російські політики обіцяють дати китайським інвесторам 1 млн га землі на її вирощування. Але дослідження, проведене владивостоцьким експертом із питань Китаю Іваном Зуєнком, показує, що в регіоні не дуже багато доступних земель, а вирощування сої вже майже сягнуло піка. На його думку, такі обіцянки — це імітація діяльності. Результатом стануть великі, але марні очікування і неминуче розчарування», — ідеться в матеріалі.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.