НОВИНИ

Уряд відсторонив керівництво Держлікслужби та ініціював дисциплінарне провадження

За керівництва цих осіб Держлікслужба виносила заборони на застосування життєво важливих вакцин, які зокрема призначалися для безоплатних щеплень дітей у медзакладах.

У середу, 19 вересня, уряд прийняв рішення відсторонити керівника Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Наталію Гудзь та її першого заступника Владислава Цілину. Проти них ініційовано дисциплінарне провадження. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.


"За керівництва цих осіб Держлікслужба неодноразово виносила заборони на реалізацію та застосування життєво важливих вакцин, які зокрема призначалися для безоплатних щеплень дітей в українських медзакладах. Натомість вони не мали достатніх підстав і фактів, які б свідчили про необхідність таких заборон. Заборони виносилися всупереч встановленому порядку застосування тимчасових заборон та без обґрунтувань, які б підтверджували необхідність такого рішення. Після кожної заборони проводилося розслідування регіональними групами та щоразу експерти доводили, що загроз немає", - повідомила Супрун.

 

За її словами, частина дітей не могли вчасно зробити критично важливі щеплення. Лише в 2018 році тимчасово заборонялися вакцини проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку.
 

"Шкода від таких хибних розпоряджень Держслікслужби торкнулася всієї країни. Заборони вакцин широко висвітлювалися у ЗМІ, що сприяло дискредитації питання вакцинації", - підсумувала Супрун. 

 

Нагадаємо, 11 грудня 2017 року Національне агентство з питань запобігання корупції внесло припис керівнику Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Наталії Гудзь про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.