НОВИНИ

Додон розповів, як буде вирішене питання Придністров'я

Крім того, президент Молдови оголосив наступні кроки після політичного рішення придністровського конфлікту.

Молдовський президент Ігор Додон заявив, що спосіб реінтеграції придністровського регіону до складу Молдови буде вирішений на референдумі. Про це повідомляє Deschide.

 

"Після парламентських виборів ми будемо обговорювати конкретні сценарії, як може проходити ця реінтеграція, і дуже важливо, що будь-яка форма реінтеграції, взаємоіснування буде обговорюватися з громадянами Республіки Молдова у рамках референдуму", - зауважив він.

 

За його словами, після парламентських виборів необхідно буде зробити наступні кроки щодо вільного пересування на двох берегах Дністра. 

 

Зокрема, він відзначив, що після того, як буде знайдений спільний знаменник у Кишиневі, варіант реінтеграції буде запропонований міжнародній спільноті.

 

Водночас Додон наголосив, що після політичного рішення придністровського конфлікту, війська з території лівого берега Дністра повинні покинути зону, разом з озброєнням, яке там зберігається.

 

Раніше місія ОБСЄ в Молдові повідомила, що російські військові провели несанкціоновані навчання у Зоні безпеки у Придністров'ї, зокрема форсування річки 14 і 15 серпня. Так, місія ОБСЄ надіслала своїх працівників у Зону безпеки 14 і 15 серпня, однак команді завадили провести моніторинг навчань.

 

Нагадаємо, 22 червня Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію про виведення російських військ з території Молдови. 

 

Згодом президент Молдови Ігор Додон заявив, що голосування в Генасамблеї ООН щодо Придністров’я стало черговим "антиросійським демаршем" уряду. 

 

Раніше міністр оборони України Степан Полторак заявив, що російські війська, які перебувають на території Придністров’я, є загрозою і для України, і для Молдови. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.