НОВИНИ

Вільнюс і Варшава відчувають загрозу з боку РФ - прем'єр Литви

Саулюс Скверняліс заявив, що нинішня ситуація між Росією та Литвою "не є нормальною".

Прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс заявив, що Вільнюс відчуває загрозу з боку Росії, тому розвиває співпрацю для сприяє підвищення рівня безпеки з найближчими сусідами, з Варшавою. Про це йдеться в інтерв'ю польського видання Wprost.

 

Так, на запитання про те, чи відчуває Литва  загрозу з боку РФ, глава литовського уряду відповів, що це "очевидно".

 

"Я гадаю, що і Польща подібне відчуває. Маємо дуже близький приклад України. Ми бачимо ситуацію в Грузії, Молдові. Ми не відчуваємо себе повністю у безпеці, а тому реалізуємо великі безпекові проекти", - зауважив він.

 

Водночас він відзначив, що нинішня ситуація між Росією та Литвою "не є нормальною". На його думку, аби змінити це, потрібні бажання та зусилля обох сторін. Для цього, як він додав, "має змінитися тон та погляди на Литву та держави Балтії".

 

Крім того, Скверняліс нагадав, що Литва неодноразово була окупована Росією.

 

"Це пояснює нашу співпрацю з найближчими сусідами, з Польщею і нашу спільну позицію. Це сприяє збільшенню безпеки", - заявив він.

 

У свою чергу, він підкреслив,  що з Польщею Литву об’єднують погляди на ЄС.

 

"Ми підтримуємо союз суверенних держав, інтереси яких відповідно представлені. Певні зміни в ЄС мають відбуватися у цьому напрямку, аби жодна держава не відчувала себе дискримінованою, другим сортом", - підкреслив він.

 

Також Прем'єр Литви запевнив, що його уряд "ніколи не підтримуватиме санкції проти Польщі".

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.