НОВИНИ

ЄС передав список кандидатів, які відбиратимуть суддів до Антикорсуду

Громадська рада міжнародних експертів допомагатиме Вищій кваліфікаційній комісії суддів.

Міжнародні організації за посередництва Європейського Союзу склали список міжнародних експертів, кандидатури яких відповідають вимогам українського законодавства для відбору суддів до Вищого антикорупційного суду. Про це повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні у Facebbok.

 

"Вища кваліфікаційна комісія суддів України звернулася до ЄС та ще 14 міжнародних організацій з проханням висунути пропозиції щодо кандидатур членів Громадської ради міжнародних експертів, яка братиме участь у процесі відбору суддів до Вищого антикорупційного суду. У п’ятницю, 14 вересня, список кандидатів був переданий до Вищої кваліфікаційної комісії суддів", - йдеться у повідомленні.

 

Відповідно до ЗУ "Про Вищий антикорупційний суд", завдання Громадської ради міжнародних експертів полягає у допомозі Вищій кваліфікаційній комісії суддів у процесі оцінювання доброчесності, професійних знань та практичних навичок кандидатів.

 

"Останнє слово у відборі суддів належатиме українській владі. Крім того, міжнародні донори, включно з ЄС, нададуть технічну допомогу членам Громадської ради міжнародних експертів для виконання ними своїх функцій", - додається у повідомлення.

 

Наголошується, що ЄС очікує прозорого процесу відбору, який належним чином враховуватиме якості та досягнення кандидатів, а також забезпечення належної ролі Громадської ради міжнародних експертів.

 

 

"Міжнародні експерти повинні мати повний доступ до документів кандидатів та чітко визначену процедуру взаємодії з Вищою кваліфікаційною комісією суддів", - підкреслюється у заяві.

 

Раніше посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Євросоюз запропонує кандидатури до Громадської ради міжнародних експертів, яка допомагатиме відбирати суддів до Вищого антикорупційного суду (ВАКС). 

 

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Андрій Парубій 18 липня підписав закон "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд".

 

Як повідомлялося,  12 липня Верховна рада України схвалила в другому читанні законопроект №7441 "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд". За документ проголосували 254 народних депутати.

 

21 червня парламент ухвалив закон №8497 про утворення Вищого антикорупційного суду, за відповідне рішення проголосували 265 депутатів. 26 червня президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. 

 

Додамо, 14 червня набув чинності закон "Про Вищий антикорупційний суд", однак частина розділу "Прикінцеві та перехідні положення" набуде чинності з дня початку роботи суду.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.