НОВИНИ

Клімкін анонсував припинення дії договору з РФ щодо Азову

Крім того, глава МЗС заявив, що Україна здійснить перегляд всієї договореної бази з Росією.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін анонсував припинення дії договору про статус Азову як внутрішнього моря України та Росії. Про це повідомляє "Європейська правда".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала після засідання Євроатлантичного форуму у Києві.

 

"Те саме буде з договором стосовно Азову – звичайно, він не буде працювати в майбутньому. Але коли ми припинимо його дію – це інше питання", - зауважив він.

 

Крім того, глава українського МЗС наголосив, що Україна здійснить перегляд всієї договореної бази з РФ, додавши, що наразі є план поступового припинення дії міждержавних договорів.

 

Так, Клімкін пояснив, що Україна свідомо не припиняла дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією.

 

"Ми не зупиняли дію цього договору лише через те, що він на нас працював в усіх міжнародних судових процесах, починаючи від стокгольмського арбітражу і до так званої "трьошки Януковича" (процесу в Лондоні щодо політичного характеру позики у $3 млрд)", - підкреслив він.

 

"Те, що договірно-правова база наших відносин з Росією буде поступово повністю перероблена – це абсолютний факт. У кожного договору з РФ є пункт про процедуру припинення його дії, і у нас є внутрішній план, як і коли ми будемо це робити. Але якщо ми цей план оголосимо вже зараз, то Росія використає це проти нас у судових процесах", - додав Клімкін.

 

Нагадаємо, 17 вересня президент Петро Порошенко увів в дію рішення РНБО про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ.

 

16 квітня Порошенко повідомив, що найближчим часом внесе до Верховної Ради пропозиції що припинення в односторонньому порядку дії окремих положень «великої угоди» про дружбу і співробітництво з Росією.

 

Як повідомлялось, 28 серпня  Порошенко повідомив, що найближчим часом очікую від Міністерства закордонних справ України пакет документів необхідний для припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ. 

 

Додамо, що 6 вересня РНБО затвердила рішення щодо непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною, підписаного у 1997 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.