НОВИНИ

У САП прокоментували ситуації щодо підозри першому заступнику голови СБУ

Крім того, у САП проінформували, що отримали проект повідомлення про підозру 7 вересня.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура в п'ятницю, 14 вересня, оприлюднила текст підозри першому заступнику голови Служби безпеки України Павлу Демчині, який Національне антикорупційне бюро України направило до відомства для погодження. Про це повідомляє прес-служба САП.

 

"Без жодної тіні іронії пропонуємо правникам, експертам та активістам оцінити якість документа, який, як вважають у НАБУ, остаточно готовий для погодження. За необхідності, пізніше САП готова в деталях пояснити, чому вказаний документ наразі не може бути погоджений прокурором", – йдеться в повідомленні.

 

У САП наголосили, що Бюро оприлюднило інформацію, яка становить таємницю досудового розслідування в кримінальному провадженні за фактом можливого незаконного збагачення та вчинення інших злочинів першим заступником голови СБУ.

 

"За дивним збігом обставин, практично одразу після направлення на погодження до САП проекту повідомлення про підозру першому заступнику голови СБУ, про це стало відомо фігуранту справи. САП не вважає це збігом обставин і, з огляду на спробу НАБУ провести паралелі між цією справою та справою міністра інфраструктури, розцінює це не інакше як кулуарну гру керівників Національного бюро", – заявили у відомстві.

 

Водночас у САП відкинули звинувачення в розголошенні матеріалів слідства фігуранту.

 

"Ми рішуче відкидаємо будь-які звинувачення у розголошенні матеріалів слідства його фігуранту і вимагаємо від НАБУ, по-перше, фактичних підтверджень голослівних звинувачень, а по-друге, пояснень, чому повідомлення про підозру було складено "зненацька", без будь-яких узгоджень з прокурорами та без виконання у повному обсязі запланованого у справі комплексу слідчих (розшукових) та процесуальних дій", – зазначили правоохоронці.

 

Крім того, у САП проінформували, що отримали проект повідомлення про підозру 7 вересня.

 

 

"САП засуджує маніпуляції НАБУ стосовно "ідентичності" справ міністра інфраструктури та першого заступника голови СБУ. Враховуючи, що будь-які завіси таємниці слідства у цій справі НАБУ сьогодні вже зірвано, ми вдаємось до безпрецедентного кроку – публікуємо на розсуд всіх небайдужих проект повідомлення про підозру першому заступнику Голови СБУ, який дійсно надійшов до САП пізно увечері п’ятниці, 07.09.2018", – додали в антикорупційній прокуратурі.  

 

Нагадаємо, 14 вересня стало відомо, що Національне антикорупційне бюро підготувало повідомлення про підозру у незаконному збагачення  першому заступнику голови Служби безпеки України Павлу Демчині.

 

13 вересня Генеральна прокуратура України розглянула заяву першого заступника голови Служби безпеки України Павла Демчини та зареєструвала кримінальне провадження щодо вчинення кримінальних правопорушень працівниками Національного антикорупційного бюро України.