НОВИНИ

Суд Лондона задовольнив апеляцію України щодо "боргу Януковича"

Високий суд Лондона слухатиме справу у рамках повноцінної процедури з урахуванням усіх політичних її моментів, як того вимагала Україна.​

У п'ятницю, 14 вересня, Апеляційний суд у Лондоні задовольнив скаргу України в справі про так званий «борг Януковича» —  три мільярди доларів, які уряд колишнього президента України Віктора Януковича позичив у Росії в останні місяці перебування при владі. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Bloomberg.

 

Таким чином, суд повернув на новий розгляд справу за позовом про стягнення з України на користь Росії заборгованості за єврооблігаціями.

 

Суддя вирішив, що суд першої інстанції помилково не став розглядати аргументи української сторони. Відтак тепер справа буде слухатися в рамках повноцінної процедури, що відстрочить можливість стягнення боргу на користь РФ.

 

Високий суд Лондона слухатиме справу у рамках повноцінної процедури з урахуванням усіх політичних її моментів, як того вимагала Україна.​

 

Як повідомлялося, Росія подала в суд Лондона позов проти України через «борг Януковича». 17 січня 2017 року Високий суд Лондона розпочав розгляд позову.

 

29 березня 2017 року Високий суд Лондона схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд.

 

У свою чергу, Україна ініціювала апеляційне оскарження згаданого рішення суду.

 

Тим часом Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня 2015 року, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

 

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. 1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту. У свою чергу, тодішній міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду.

 

4 травня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення зміни до статті 4 закону України "Про особливості здійснення угод з державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом", яким продовжується термін дії тимчасового мораторію на виплати за випущеними в грудні 2013 року і викупленими Фондом національного добробуту РФ дворічним єврооблігаціями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.