НОВИНИ

Орбан заявив про контрзаходи у відповідь на санкції ЄС щодо Угорщини

Партія Орбана "Фідес" може вийти з найбільшої політичної сили Європарламенту.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пригрозив, що Будапешт вживатиме заходів у зв'язку зі  штрафною процедурою Європейського Союзу щодо його країни. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зокрема, глава угорського уряду відзначив,  що члени партії "Фідес - Угорський громадянський союз" можуть вийти з Європейської народної партії - найбільшої політичної сили Європарламенту.

 

 

Водночас Орбан наголосив, що ймовірність виходу "Фідес"  становить 50%.

 

Раніше глава адміністрації угорського прем'єр-міністра Гергей Гуйяш повідомив, що Будапешт оскаржить рішення Європарламенту про введення санкцій проти Угорщини. 

 

Як повідомлялося, 12 вересня Європарламент схвалив штрафну процедуру щодо Угорщини. Санкції проти Будапешта підтримала необхідна більшість у дві третини від загальної кількості депутатів. Своєю чергою, глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що рішення Європарламенту про початок санкційної процедури є "помстою" європейських політиків за угорську міграційну політику. 

 

11 вересня Орбан почав готувати своїх прихильників до потенційного програшу у результаті ключового голосування Європейського парламенту  щодо верховенства права в Угорщині. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня стало відомо, що Європарламент обговорить, чи варто запроваджувати дисциплінарні санкції проти Угорщини.  Так, європейські депутати вирішать, чи уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана створює серйозний ризик для цінностей ЄС через свою політику. Йдеться про статтю 7 Лісабонського договору , яка передбачає, що до країни-члена ЄС можуть бути введені санкції за різноманітні порушення. Орбана звинувачують у проведенні кампаній на антиіміграційній платформі (закону "Стоп Сорос", - Ред.) , порушенні свободи слова, права меншин, незалежності судів. 

 

Додамо, 19 лютого Орбан заявив, що Угорщина буде блокувати зусилля ООН і ЄС з розширення міграції. 19 липня Єврокомісія вирішила подати до суду ЄС проти Угорщину через недотримання Будапештом європейського законодавства в сфері надання притулку та процедури повернення мігрантів. 25 липня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт офіційно вийшов з переговорного процесу щодо впровадження міграційного пакту ООН. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.