НОВИНИ

Україна сьогодні підпише документ про надання траншу на мільярд євро від ЄС — Порошенко

Про цю суму сторони домовилися під час минулого саміту Східного партнерства.

У п'ятницю, 14 вересня, в рамках конференції Ялтинської європейської стратегії (YES) українська сторона та Європейський союз підпишуть документ про надання мільярду євро. Про це заявив президент України Петро Порошенко у Twitter.

За словами президента, сьогодні в рамках YES відбудеться підписання документа про надання Україні від Європейського союзу макрофінансової допомоги в сумі один млрд євро. Він також додав, що про цю суму сторони домовилися під час минулого саміту Східного партнерства.

 

 

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Україна вже в 2018 році отримає перший транш макрофінансової допомоги Європейського союзу. 

 

Як повідомлялося, 13 вересня віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс прибуде до Києва, щоб взяти участь у підписанні меморандуму про макрофінансову допомогу Україні у розмірі 1 млрд євро.

 

Нагадаємо, 26 червня Рада ЄС затвердила виділення Україні одного мільярда євро макрофінансової допомоги. 

 

Додається, що 29 травня Рада міністрів ЄС ухвалила угоду із Європарламентом щодо нового пакету макрофінансової допомоги Україні на суму 1 мільярд євро. Ці кошти покликані покрити фінансові потреби України протягом двох з половиною років. Зокрема, ними підтримуватиметься стабілізація економіки і програма структурних реформ, доповнюючи ресурси, надані МВФ та іншими донорами.