НОВИНИ

Волонтерка розповіла про правила безпеки, яких слід дотримуватися у разі поїздки на окуповану територію

Одне з них полягає в тому, що про таку поїздку важливо повідомити особі, до якої є довіра.

Голова громадської організації «Блакитний птах» Ганна Мокроусова розповіла в інтерв’ю Тижню про правила безпеки, яких слід дотримуватися у разі поїздки на окуповану територію, Перше з них: про поїздку на окуповану територію важливо повідомити особі, до якої є довіра.

 

«Перше обов’язкове правило: про поїздку на окуповану територію важливо повідомити особі, якій ви довіряєте. Це мають бути люди, що перебувають на вільній території України: родичі, знайомі, сусіди. Якщо таких немає — представники громадських організацій, які працюють у цьому напрямі. Це «Блакитний птах», «Донбас SOS», «Восток SOS» та інші. Я вдячна тим, хто нам телефонує з таким питанням, бо це дуже важливо. Ті, до кого звертаєтеся, повинні знати, коли ви в’їжджаєте на окуповану територію, коли збираєтеся повертатися, а також мати якомога більше інформації про вас: фото, особливі прикмети, можливо, ксерокопії документів. Ці люди мають бути готові почати процес пошуку, раптом із вами щось трапиться: подавати заяви, зв’язуватися з різними службами, вашою родиною», - сказала вона.

 

 

Крім того, за словами Мокроусової, слід подбати про свої смартфони, планшети, ноутбуки, адже їх дуже часто ретельно перевіряють. Нині склалася така ситуація, коли ваші колишні однокласники чи знайомі по роботі можуть бути ким завгодно: волонтерами, працівниками спецслужб, військовими, бойовиками. І знайдені номери їхніх телефонів у вашому мобільному можуть стати фатальною інформацією. Тому бажано брати із собою «чистий» телефон або переносити всі контакти, залишаючи якнайменше перевірених номерів. Також треба видалити всі фотографії, sms, заблокувати входи до соціальних мереж із пристроїв. Про всяк випадок варто залишити надійній людині пароль від профілів, щоб у разі небезпеки хтось устиг видалити всю «підозрілу» інформацію.

 

Також волонтерка радить звертати увагу на загальну ситуацію на тих територіях: після терактів чи інших негараздів там значно більшає випадків затримання людей.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.