НОВИНИ

Україна просить перенести засідання у справі Марківа в Італії

Міністерство юстиції України, що представляє інтереси держави в італійському суді, ще не готове до участі в цьому процесі.

В Італії суд присяжних міста Павії 14 вересня вдруге збирається на засідання у справі за обвинуваченням українського солдата Віталія Марківа у причетності до вбивства італійського фоторепортера на Донбасі чотири роки тому. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

Зазначається, що  Міністерство юстиції України, що представляє інтереси держави в італійському суді, ще не готове до участі в цьому процесі. Напередодні міністерство надіслало листа до суду Павії з проханням перенести засідання через відсутність адвоката і неготовність відомства долучитися до суду як відповідач, якого обвинувачують у загибелі фотожурналіста Андреа Роккеллі, громадянина Італії.

 

За словами джерела Радіо Свобода, «Міністерство юстиції висловило свої заперечення італійській стороні, поки що немає захисника, і в п’ятницю це питання не буде представлене».

 

У зв’язку з цим адвокат підсудного Раффаеле делла Валле повідомив, що 14 вересня мають вирішити, чи продовжувати розгляд справи по суті та заслухати свідків без чільних представників України, чи таки перенести засідання на прохання українського уряду.

 

Нагадаємо, 6 липня в Італії  розпочався судовий процес у справі нацгвардійця Марківа.

 

20 березня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і посол Італії в Україні Давіде ла Чечілія під час зустрічі розглянули можливості розширення співпраці між двома країнами, а також обговорили ситуацію навколо Марківа.

 

У липні 2017 року повідомлялося, що в Італії заарештували українського військового Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова  поблизу міста Слов'янськ Донецької області. 

 

Генеральна прокуратура України стверджує, що Марків не міг цього зробити, бо на озброєнні Національної гвардії, в лавах якої служить Марків, тоді взагалі не було мінометів. Також у ГПУ нагадали, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.