НОВИНИ

У Нідерландах затримали та вислали з країни двох російських шпигунів

Агенти збирались здобути дані лабораторії в швейцарському місті Шпіц, яка допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння в Солсбері.

Два російських шпигуна,які мали намір роздобути дані лабораторії в швейцарському місті Шпіц, що допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння в Солсбері, затримані в Нідерландах і вислані в РФ. Про це повідомляє Deutsche Welle у четвер, 13 вересня.

 

Інцидент стався на початку 2018 року.

 

Неназвані співрозмовники стверджують, що росіяни прямували до Швейцарії, щоб роздобути дані лабораторії в місті Шпіц, яка в числі іншого допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння Сергія і Юлії Скрипаль в британському Солсбері.

 

Також зазначається, що раніше ця лабораторія ставала об'єктом атаки хакерів. Крім того, російські агенти мали при собі спеціальне обладнання для проникнення в комп'ютерні мережі.

 

Затримання шпигунів стало результатом спільної операції спецслужб Нідерландів, Швейцарії та Великобританії. Федеральна служба розвідки Швейцарії підтвердила газеті Tages-Anzeiger свою участь в операції. Проте залишається неясним, чому росіяни були звільнені і не притягнуті до суду в Нідерландах, зазначили ЗМІ.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.