НОВИНИ

У Литві заявили, що виступатимуть проти запровадження санкцій ЄС щодо Польщі

Лінкявічюс наголосив, що Польща є стратегічним партнером Литви.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс повідомив, що Вільнюс виступатиме проти запровадження санкцій Європейського союзу стосовно Польщі. Про це він заявив під час зустрічі у з польським колегою Яцеком Чапутовичем.

 

"Ми виступатимемо проти санкцій стосовно Польщі. Цей діалог дуже складний, але ми віримо, що результат буде позитивний. Наші сусіди теж хочуть поліпшення взаємовідносин з Європейським Союзом в контексті верховенства права. Ультиматуми та різка реакція не допоможуть вирішити цієї справи", – наголосив Лінкявічюс.

 

За його словами, Польща є стратегічним партнером Литви, обидві держави втілюють в життя багато спільних проектів, таких як Via Baltica, Via Carpatia або Rail Baltica, і стоять перед багатьма викликами.

 

"Це безпека, співпраця в рамках Північноатлантичного альянсу. Ситуація Литви та Польщі, зрештою, як інших балтійських держав, - дуже схожа. Ми повинні посилено працювати, щоб рішення на різних щаблях НАТО були відповідними і втілювалися у життя відповідним чином", – зазначив глава литовського МЗС.

 

Нагадаємо, 1 вересня депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, підтримавши рішення Європейської комісії розпочати процедуру санкцій проти Польщі через порушення верховенства права. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.