НОВИНИ

Угорщина вирішила оскаржити рішення Європарламенту щодо санкцій

У Будапешті переконані, що резолюція по Угорщині не отримала достатньої підтримки, оскільки були враховані тільки голоси, подані "за" чи "проти".

Глава адміністрації угорського прем'єр-міністра Гергей Гуйяш повідомив, що Будапешт оскаржить  рішення Європейського парламенту про введення санкцій проти Угорщини. Про це в четвер, 13 вересня, повідомляє AFP.

 

Як зазначається, у Будапешті переконані, що резолюція по Угорщині не отримала достатньої підтримки, оскільки були враховані тільки голоси, подані "за" чи "проти".

 

"Голоси тих, хто утримався, повинні були рахуватися при голосуванні, але цього не було, а це значить, що звіту не вдалося отримати дві третини голосів, необхідних для затвердження", – наголосив Гуйяш.

 

За його словами, уряд  17 вересня ухвалить рішення по юридичних кроках.

 

"Отже, уряд буде приймати необхідні заходи ... і в понеділок ухвалить рішення по конкретних юридичних кроки", – заявив Гуйяш.

 

Він також додав, що "найбільш ймовірним" варіантом є оскарження результатів у Суді ЄС.

 

Читайте також: "Історичне голосування". Про причини поразки Орбана у Європарламенті

 

Як повідомлялося, 12 вересня Європарламент схвалив штрафну процедуру щодо Угорщини. Санкції проти Будапешта підтримала необхідна більшість у дві третини від загальної кількості депутатів. Своєю чергою, глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що рішення Європарламенту про початок санкційної процедури є "помстою" європейських політиків за угорську міграційну політику. 

 

11 вересня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан почав готувати своїх прихильників до потенційного програшу у результаті ключового голосування Європейського парламенту  щодо верховенства права в Угорщині. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня стало відомо, що Європарламент обговорить, чи варто запроваджувати дисциплінарні санкції проти Угорщини.  Так, європейські депутати вирішать, чи уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана створює серйозний ризик для цінностей ЄС через свою політику. Йдеться про статтю 7 Лісабонського договору , яка передбачає, що до країни-члена ЄС можуть бути введені санкції за різноманітні порушення. Орбана звинувачують у проведенні кампаній на антиіміграційній платформі (закону "Стоп Сорос", - Ред.) , порушенні свободи слова, права меншин, незалежності судів. 

 

Додамо, 19 лютого Орбан заявив, що Угорщина буде блокувати зусилля ООН і ЄС з розширення міграції. 19 липня Єврокомісія вирішила подати до суду ЄС проти Угорщину через недотримання Будапештом європейського законодавства в сфері надання притулку та процедури повернення мігрантів. 25 липня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт офіційно вийшов з переговорного процесу щодо впровадження міграційного пакту ООН.