НОВИНИ

Викиди "Титану". У ДПСУ повідомили, скільки людей з Криму прибуло на Херсонщину

Як зазначається, люди проходили через тимчасово закриті пункти пропуску на адмінкордоні з окупованим півостровом.

У Державній прикордонній службі України повідомили, що станом на четвер, 13 вересня, з окупованого Криму на територію материкової України пройшли загалом 84 особи. Про це повідомив помічник начальника Херсонського загону ДПСУ Іван Шевцов.

 

Як зазначається, люди проходили через тимчасово закриті пункти пропуску на адмінкордоні з окупованим півостровом, а саме – контрольні пункти в'їзду-виїзду "Чаплинка" і "Каланчак", що на адмінмежі між Кримом та Херсонською областю.

 

"Станом на сьогодні перетнули адміністративний кордон 84 громадянина. Скільки з них звернулись за отриманням медичної допомоги - я сказати не можу. В більшості своїй це літні люди. Хочу зазначити, що під час перетину вони всі вказують причину перетину", – повідомив Шевцов.

 

Як повідомлялося, 10 вересня речник Державної прикордонної служби Олег Слободян заявив, що 61 прикордонник поскаржився на погіршення самопочуття через викиди "Титатну".

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

6 вересня в Херсонської області призупинили освітній процес в школах та дитячих садках, які знаходяться в зоні ймовірного ураження викидів заводу "Кримський Титан", що поблизу окупованого Армянська, а також вирішили відправити дітей на оздоровлення в дитячі табори. Також призупинили процес пропуску на КПВВ "Каланчак", КПВВ "Чаплинка" в сторону півострова Крим.

 

9 вересня депутат російської Держдуми Міхаїл Шєрємєт повідомив, що в окупованому Криму у зв'язку з викидами повністю припинив виробництво завод "Кримський титан".  Своєю чергою, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заперечив відповідну інформацію, зауваживши, що "Титан" не припиняв свою роботу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.