НОВИНИ

Прокуратура повідомила, що слідство в справі Бабченка завершене

Водночас продовжують розслідування, спрямоване на встановлення інших співучасників, причетних до організації вчинення терористичних актів.

Головна військова прокуратура повідомила, що завершено досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом підготовки умисного вбивства журналіста Аркадія Бабченка. Про це в четевр, 13 вересня, повідомляє прес-служба ГПУ.

 

"Головним слідчим управлінням Служби безпеки України за процесуального керівництва Головної військової прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом готування до умисного вбивства громадянина Російської Федерації А. Бабченка", – йдетьс я в повідомленні.

 

Так, слідство установило, що в період 6 квітня по 30 травня 2018 року громадяни України Борис Герман та В’ячеслав Пивоварник, діючи за попередньою змовою групою осіб, на замовлення спецслужб РФ, "з метою залякування населення, здійснили організацію готування до терористичного акту – вбивства із застосуванням зброї російського опозиційного журналіста А. Бабченка, який змушений був виїхати за межі РФ через постійні погрози життю у зв’язку з публічною критикою державної влади країни-агресора та її керівників".

 

Водночас правоохоронці заявили, що Пивоварник, перебуваючи з листопада 2017 року в Росії, діючи під контролем і за завданням спецслужб цієї країни, передавав Герману інформацію та грошові кошти, необхідні для організації вчинення злочину, координував та контролював хід його підготовки. Своєю чергою, Герман з метою підготовки до цього та інших злочинів зберігав за місцем свого проживання, а також у власному транспортному засобі та в орендованих ним складських приміщеннях вогнепальну зброю у кількості 12 одиниць (гранатомети РПГ-26, РПГ-22, кулемети і автомати Калашникова різних модифікацій) та бойові припаси у кількості 196 штук.

 

"Вина вказаних осіб у повному обсязі доведена зібраними у кримінальному провадженні доказами (показаннями свідків, висновками судових експертиз, протоколами негласних слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій)", – наголошується в повідомленні.

 

Крім того, у прокуратурі додали, що продовжується досудове розслідування, спрямоване на встановлення інших співучасників, причетних до організації вчинення терористичних актів, у тому числі й тих осіб, що перебувають на території Російської Федерації.

 

Як повідомлялося, 1 вересня підозрюваного в організації замаху на журналіста Аркадія Бабченка Бориса Германа засудили до 4,5 років позбавлення волі. 

 

Увечері 30 травня стало відомо, що вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка, яке нібито сталося увечері 29 травня у Києві, інсценували Служба безпеки України та сам Бабченко.