НОВИНИ

У МОЗ повідомили про наслідки хімічних викидів у Криму

Крім того, у відомстві зауважили, що самі викиди концентруються на низинних територіях.

Міністерство охорони здоров'я повідомило, що хімічні викиди заводу "Кримський титан", що поблизу окупованого Армянська, не можуть викликати серйозних захворювань. Про це заявив заступник генерального директора Центру громадського здоров'я МОЗ Роман Родина.

 

"Щодо хвороб: на щастя, сірчистий ангідрид, його концентрація, лежить в гранично допустимих межах і не викликає серйозних захворювань. Але підвищена концентрація може викликати подразнення слизових оболонок, кашель, нежить. Також це може викликати ускладнення, якщо в людини, наприклад, є бронхіальна астма", – наголосив Родина.

 

За його словами, дія шкідливих речовин в повітрі може подразнювати слизову оболонку очей та оболонку верхніх дихальних шляхів.

 

"У чому це може проявлятись: сухість в роті, кашель, порушення дихання", – зазначив він.

 

Крім того, Родина зауважив, що самі викиди концентруються на низинних територіях.

 

"При відчутних ознаках варто застосувати засоби індивідуального захисту, намочити марлеву пов'язку в розчині води та соди для нейтралізації кислоти", –  додав він.

 

Читайте також: У поліції озвучили версії щодо причин хімічних викидів у Криму

 

Як повідомлялося, 10 вересня речник Державної прикордонної служби Олег Слободян заявив, що 61 прикордонник поскаржився на погіршення самопочуття через викиди "Титатну".

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

6 вересня в Херсонської області призупинили освітній процес в школах та дитячих садках, які знаходяться в зоні ймовірного ураження викидів заводу "Кримський Титан", що поблизу окупованого Армянська, а також вирішили відправити дітей на оздоровлення в дитячі табори. Також призупинили процес пропуску на КПВВ "Каланчак", КПВВ "Чаплинка" в сторону півострова Крим.

 

9 вересня депутат російської Держдуми Міхаїл Шєрємєт повідомив, що в окупованому Криму у зв'язку з викидами повністю припинив виробництво завод "Кримський титан".  Своєю чергою, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заперечив відповідну інформацію, зауваживши, що "Титан" не припиняв свою роботу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.