НОВИНИ

Санкції щодо Угорщини розділили італійський уряд - ЗМІ

Лідер "Ліги" Сальвіні виступив на підтримку угорського прем'єр-міністра Орбана, тоді як "Рух п’яти зірок" оголосив, що буде голосувати за санкції проти Угорщини.

Санкційна процедура щодо Угорщини, за яку 12 вересня проголосував Європейський парламент, розділила італійський уряд. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на італійську газетау Roma.

 

Повідомляється, що лідер "Ліги" Маттео Сальвіні виступив на підтримку угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана, стверджуючи, що "Європейський парламент не може проводити судові процеси над народами і демократично обраними урядами". У той самий час "Рух п’яти зірок" оголосив, що буде голосувати за санкції проти Угорщини.

 

Джерела італійського інформаційного агентства Adnkronos у "Русі 5 зірок" повідомили, що це рішення партія ухвалила у зв’язку з порушенням основних прав угорських громадян, а також національних меншин, зокрема євреїв.

 

Коли у Сальвіні попросили прокоментувати рішення партнерів по коаліції, політик відповів, що "не бачить у цьому проблем", і "кожен вільний у виборі своїх дій".

 

Партія "Вперед, Італія" екс-прем’єра Сільвіо Берлусконі також буде захищати Угорщину. За інформацією джерел, між Берлусконі та Орбаном відбулася "дружня телефонна розмова", під час якої італієць оголосив, що його депутати "проголосують проти прохання активувати статтю 7 Договору ЄС через ризик порушення верховенства права в Угорщині"

 

Нагадаємо, 13 вересня у Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що Варшава голосуватиме в європейських організаціях проти можливих санкцій щодо Угорщини. 

 

Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що рішення Європарламенту про початок санкційної процедури є "помстою" європейських політиків за угорську міграційну політику. 

 

Як повідомлялося, 12 вересня Європарламент схвалив штрафну процедуру щодо Угорщини. Санкції проти Будапешта підтримала необхідна більшість у дві третини від загальної кількості депутатів.

 

11 вересня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан почав готувати своїх прихильників до потенційного програшу у результаті ключового голосування Європейського парламенту  щодо верховенства права в Угорщині. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня стало відомо, що Європарламент обговорить, чи варто запроваджувати дисциплінарні санкції проти Угорщини.  Так, європейські депутати вирішать, чи уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана створює серйозний ризик для цінностей ЄС через свою політику. Йдеться про статтю 7 Лісабонського договору , яка передбачає, що до країни-члена ЄС можуть бути введені санкції за різноманітні порушення. Орбана звинувачують у проведенні кампаній на антиіміграційній платформі (закону "Стоп Сорос", - Ред.) , порушенні свободи слова, права меншин, незалежності судів. 

 

Додамо, 19 лютого Орбан заявив, що Угорщина буде блокувати зусилля ООН і ЄС з розширення міграції. 19 липня Єврокомісія вирішила подати до суду ЄС проти Угорщину через недотримання Будапештом європейського законодавства в сфері надання притулку та процедури повернення мігрантів. 25 липня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт офіційно вийшов з переговорного процесу щодо впровадження міграційного пакту ООН.